Така програма реабілітації є важливою складовою відновлення боєздатності військовослужбовців, які повертаються зі зони ведення активних бойових дій. Вона спрямована на реадаптацію гвардійців до відносно безпечного життя та контрольованого зменшення стресу, що спричинений бойовими діями.

Триденну програму декомпресії проводила команда фахових психологів, котрі проводили з військовослужбовцями заходи психологічної діагностики, а також наші військовослужбовці практикували арт-терапію, були учасниками фахових психологічних тренінгів, відвідали екскурсії та фізіотерапевтичні процедури.

Декомпресія є невід’ємною формою відновлення військовослужбовці після участі в бойових діях. Саме завдяки психологічним, медичним, соціальним заходам нацгвардійці мають змогу відновитися як фізично, так і психологічно. Це дозволяє їм поступово повертатися до умов відносно спокійного життя, – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки начальника служби психологічного забезпечення старший лейтенант Артур Конько.

За словами учасника програми гвардійця Олександра, реабілітація дозволила йому разом з побратимами змінити обстановку, розвантажитися і знати стрес, а також поділитися своїм травматичним досвідом з кваліфікованими фахівцями.

У санаторії спокійна обстановка, ми спілкуємось з побратимами, працюємо з психологами – усе це допомагає відволіктися від звуків вибухів, які лунали увесь час на фронті. Мені сподобалась арт-терапія, коли ми у жартівливій атмосфері ліпили подарунки нашим сім’я і друзям, – коментує Олександр.

Джерело: Рівненська міська рада.

Читайте також: ОСББ та ЖБК можуть скористатись програмою «Доступні кредити 5-7-9» для купівлі та встановлення енергообладнання