Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Синьо-жовтий прапор України 28 січня відзначає своє сімнадцятиріччя

Синьо-жовтий прапор України 28 січня відзначає своє сімнадцятиріччя

У 1992-му Верховна Рада обрала його державним символом. Сьогодні місто у знаменах кольорів неба і колосся - для рівнян ознака свята. А для комунальників - неабиякий клопіт, як з'ясував Ігор Шумик.

Блакитний та жовтий символізували Україну здавна. Згадки сягають часів короля Данила Галицького. Ці кольори з’являлись на клейнодах у часи кріпаччини і козацької доби. Синьо-жовтий пропор був символом Української Народної Республіки ще в минулому столітті. Тож візитівкою держави у світі вони стали невипадково, кажуть у музеї.

Нині знамена вивішені у закладах освіти та на адмінбудівлях. А найперше синьо-жовте полотно у Рівному з’явилося на даху міськвиконкому. Нині воно у музеї під склом — як пам’ятка історії. Сьогодні у Рівному державні прапори побачиш нечасто. Хіба що на свята - містом вивішують до півтисячі знамен.

Тканина, з якої виробляють полотно, коштує недорого, метр — понад 10 гривень, проте її потрібно немало. Щороку доводиться оновлювати прапорний "гардероб", бо після свят блакитно-жовтих стягів меншає утричі.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: