Попри сучасні технології, замінника людської крові й досі не винайдено. 14 червня, відзначається Всесвітній день донора крові. Про це повідомляють в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Дата, 14 червня, обрана на честь народження Карла Ландштейнера, лікаря, який відкрив існування груп крові, що дозволило зробити переливання крові звичайною медичною процедурою і порятунком людського життя при кровотечах, операціях, пологах, тяжких травмах, опіках, пораненнях під час військових дій тощо.

Хто ж може бути донором крові?

  • Донором крові може бути людина у віці від 18 до 60 років та вагою не менше 50 кг.

Якщо у вас не має постійних або тимчасових протипоказань до донорства, тоді можна сміливо обирати собі зручний день донації (процедура здачі крові людиною) та почати підготовку до неї.

За 72 години до донації не вживайте ліки. За 48 годин до процедури відмовтеся від спиртних напоїв. За добу — виключте з раціону молочні продукти, яйця, жирне м'ясо, фастфуд, напівфабрикати тощо. Вживайте каші, хліб, макарони, варена або печена картопля, фрукти та овочі, нежирні ласощі (печиво, солодкі сухарики).

Здача крові — користь для організму та порятунок людського життя.