Ми під'їхали до урочища Миротин. Воно по площах невелике. По наших підрахунках ми повинні розкласти тут 30 приманок. Одна людина буде іти з цієї сторони, інша по дорозі, я по лісу і зустрінемось ми вкінці урочища, - розповідає Василь Кєльнік, голова районної організації "Українського товариства мисливців і рибалок".
Ось так на Рівненщині вакцинують диких тварин. Представники мисливських угідь розкладають приманки, які потім з'їдають звірі.
Розкладаємо ми на всю площу наших мисливських угідь. 25 приманок на 1 квадратний кілометр з розрахунку. Ми знаємо де є нори лисиць, на тій території ми розкладаємо їх більше, приманок.
Приманки мають характерний запах, завдяки чому дикі тварини чують їх здалеку.
Ось брикетик м`ясокосної муки всередині, якщо її розламати знаходиться це сама вакцина, яка знаходиться всередині цього брикетика.
Ті тварини, які цю вакцину разом із приманкою з`їдять, будуть вакциновані від сказу. Оскільки лисиці є головними переносниками цієї хвороби, розрахована вакцинація переважно на них. Водночас для інших тварин та навіть для людини вакцина є безпечною.
Вакцина є безпечною для тварин та людей, не є шкідливою. Загалом по району заплановано розкласти принади на території площею 4 тисячі 400 кілометрів квадратних це більш як 100 тисяч доз вакцин, - каже Олена Куречнук, головний спеціаліст Рівненського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області.
З початку року на Рівненщині захворіли на сказ 24 тварини. Найбільше випадків було в Рівненському та Дубенському районах, менше в Сарненському та Вараському.
Якщо дивитися по видах, то близько 20 випадків це є коти. І бродячі коти і домашні коти. Декілька є бродячих собак, лисиць і 1 єнотовидна собака, - каже Олександр Костюк, перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області
Для тварин це захворювання закінчується летально. Тож єдиний спосіб вберегтися від цієї інфекції - вакцинація.
Велика в цьому відповідальність власників тварин. Тому, що власник тварини зобов'язаний вчасно доставити тварину для вакцинації щоб убезпечити від захворювання, - зауважив Олександр Костюк.
До повномасштабного вторгнення в області приманки з вакциною розкидали з літаків. Зараз — вручну, бо польоти заборонені.
Читайте також: На Рівненщині через суд вимагають повернути 170 гектарів земель Нобельського природного парку