Служба безпеки регіону викрила двох жителів Рівненщини на організації схеми незаконного ухилення від мобілізації особами призовного віку, серед яких - колишній працівник одного з правоохоронних органів регіону.

Фігуранти, маючи широке коло знайомств серед членів військово-лікарських комісій та медичних закладів, допомагали ухилянтам отримати медичні висновки про непридатність до військової служби.

Зловмисники, будучи у змові із працівниками приватних та комунальних медичних установ Рівненської області, спершу оформляли своїм «клієнтам» лікування в стаціонарі. Згодом допомагали їм отримати виписки із фіктивними діагнозами та направляли їх на проходження ВЛК.

Згідно вказаної документації, члени ВЛК мали визнати «ухилянта» непридатним до військової служби за станом здоров’я.

За свої послуги зловмисники брали близько 6500 доларів з однієї особи.Співробітники СБУ затримали одного з фігурантів «на гарячому» під час отримання чергової частини неправомірної вигоди - 3000 доларів США від «клієнта».

У ході проведених санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили грошові кошти, отримані від протиправної діяльності, та медичну документацію.

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України («Зловживання впливом»).

Заходи із викриття здійснювали співробітники Управління СБ України в Рівненській області спільно із Нацполіцією за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.