Новий закон про мобілізацію - 18 травня вже набере чинності. Документ має багато оновлення. Про найголовніше, а саме відстрочку, бронювання, відповідальність, повноваження поліцейських та ТЦК. Розповість наш Ілля Томашевський в інтерв'ю з адвокатом.

Оновити дані можна через ЦНАП, через електронний кабінет, який має запрацювати в тестовому режимі зі 18 травня, або напряму у ТЦК.

Оновити свої дані мають і чоловіки, які знаходяться за кордоном. Потрібно звернутися в консульства, дипломатичні представництва або через електронний кабінет. Якщо ж цього не зробити, вони не зможуть отримати консульські послуги.

Поки діє воєнний стан у країні, всі чоловіки від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-облікові документи і пред'являти їх, якщо цього вимагатимуть співробітники ТЦК, поліція, а також під час перетину кордону. Можуть це робити і на вулицях міста.

Окрім перевірки даних на вулицях, працівники ТЦК можуть вручити і повістку. Але й до неї є вимоги.

Важливо, що ця повістка не має бути заповнена, так би мовити "на колінах". А попередньо.

Новий закон скасовує строкову військову службу та запроваджує базову підготовку. Її зобов'язані пройти чоловіки віком 18-25 років, причому до 24 років дозволяється обирати період служби. Дівчата теж зможуть пройти підготовку, але лише за бажанням. За воєнного стану базова підготовка триватиме три місяці. Один місяць — загальновійськова підготовка, два — професійна. Запроваджується базова військова підготовка у всіх вишах з 1 вересня 2025 року.

Це основні зміни із повного переліку нового закону. Незабаром Міністерство оборони проводитиме додаткові роз'яснення. Новий закон про мобілізацію набирає чинності 18 травня.