Секрет боротьби зі стресом може полягати в простому виході на вулицю. Ефект зниження стресу від перебування на природі проявляється всього за 10 хвилин.

 "Прогулянка на свіжому повітрі приносить стільки дивовижних переваг. Науково підтверджено, що перебування на природі, навіть якщо ми щодня просто сидимо під деревом, знижує стрес, що, своєю чергою, може знизити кров'яний тиск, частоту серцевих скорочень і гормони стресу, такі як кортизол", - сказала педіатриня Ванесса Слотс, пише New York Post.

Проведення часу на природі підвищує вироблення гормонів гарного самопочуття дофаміну та ендорфінів, розповіла Канді Вінс, дослідниця з Пенсільванського університету, яка спеціалізується на вивченні стресу, стійкості та вигорання.

Ендорфіни - це хімічні речовини, що виділяються організмом у відповідь на біль або стрес, а також під час приємних занять, як-от проведення часу на природі, фізичні вправи, секс, сміх, медитація та вживання шоколаду.

Ефект зниження стресу від перебування на природі проявляється всього за 10 хвилин, пояснила Вінс.

"З'являється дедалі більше свідчень, отриманих від десятків дослідників, що природа приносить користь як фізичному, так і психологічному благополуччю людини", - розповіла Ліза Нісбет, психологиня з Трентського університету в Онтаріо.

"Ви можете підняти собі настрій, просто гуляючи на природі, навіть в міському парку. А відчуття зв'язку зі світом природи сприяє щастю, навіть якщо ви фізично не занурені в природу", - додала вона.

Проведення часу на природі не тільки допомагає знизити стрес і полегшити депресію, а й може поліпшити пам'ять і допомогти людям, які страждають від синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю.