У більшості громад Рівненщини немає куди прилаштовувати дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Вони потрапляють в лікарні та соціальні заклади. Альтернативою у таких випадках є сімейний патронат, - розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська. - Наша область увійшла в число пілотних, де будуть розвиватися нові підходи для пошуку патронатних сімей. Для усіх громад проведуть інформаційні тренінги.
Під час наради із керівниками Служби у справах дітей ОДА та Рівненського обласного центру соціальних служб обговорили заходи із реалізації проєкту.
Так, 9 та 14 травня навчатимуть громади Рівненського району. 16 та 21 травня – проводитимуть тренінги для Вараського та Сарненського районів. 23 травня – для громад Дубенщини. Фахівці зможуть вдосконалити знання про послугу та вивчать нові методики пошуку кандидатів.
Окрім фахівців громад, до тренінгів залучатимуть працівників служб зайнятості. Адже таку послугу можуть пропонувати і безробітним. Патронатні вихователі у громадах отримують роботу, професійну реалізацію, дохід, можливість допомогти дітям подолати труднощі та вирости щасливими людьми.
На сьогодні в області 1627 дітей мають статус сироти або позбавленої батьківського піклування. З них – 95% влаштовані у сімейні форми виховання. Водночас близько 100 неповнолітніх через складні життєві обставини перебувають в спецзакладах.
Про це інформують в Рівненській ОДА.
Читайте також: Із Костополя відправили пакунки воїнам