Під час заходу презентували перший пілотний Індекс цифрової трансформації тергромад України.
«Вітаю громади Рівненщини, які продемонстрували вагові цифрові успіхи. Щодо решти ТГ, то результати Індексу цифрової трансформації допоможуть керівникам визначати сильні та слабкі сторони та впроваджувати цифрові ініціативи», - зазначив заступник голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Терещенко, який представив цифрові успіхи Рівненщини на форумі.
Так, понад 65% жителів Рівненської громади охоплені цифровою системою оповіщення. ТГ забезпечена 311 камерами відеоспостереження та підключена до системи інформування про кіберінциденти. Громада має чотири датчики вимірювання якості повітря. Усі маршрутки обладнані пристроями відслідковування переміщення та інформують про напрям руху. Майже 50% регульованих пішохідних переходів обладнані для осіб із порушеннями зору, а 39 дитсадків запровадили електронну чергу. Також Рівненська громада користується е-документообігом, а усі місця адміністраторів ЦНАП обладнані зчитувачем ID-карток.
У наявності Здолбунівської ТГ – 74 активних камер відеоспостереження, підключена до системи інформування про кіберінциденти. Усі робочі місця адміністраторів ЦНАП обладнані для QR-валідації Дії , два з них мають зчитувачі ID-карток. У громаді активно працює формат місцевих електронних петицій, інтерактивний колцентр та е-голосування за проєкти громадського бюджету. 18 туристичних пам'яток марковані QR-кодом.
Городоцька громада встановила 39 активних камер відеоспостереження та один датчик вимірювання якості повітря . Всі робочі місця адміністраторів ЦНАП обладнані для QR-валідації Дії, усі дитсадки запровадили електронну чергу для зарахування дитини до закладу.
Усі 55 соціальних об'єктів Володимирецької громади під’єднані до волоконно-оптичних мереж. ТГ має 25 активних камер відеоспостереження. Більшість адмінпослуг громади надаються в цифровому вигляді. Усі робочі місця адміністраторів ЦНАП обладані для QR-валідації Дії. Усі 13 комунальних закладів та установ під’єднані до системи електронного документообігу.
Ознайомтеся з Індексом на бета-версії вебплатформи Цифрова громада за посиланням - https://hromada.gov.ua/index .
У планах на 2024 рік для CDTO та цифрових лідерів на місцях продовжувати роботу в напрямі цифрової трансформації громад. Підтримувати вже наявні проєкти та реалізовувати нові.
Пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України втілено за сприяння Мінцифри, Фонду Східна Європа у межах швейцарсько-української Програми EGAP та за методологічної підтримки Deloitte.
За інформацією рівненської ОВА.