За три місяці цього року в області зафіксували 143 випадки кашлюку. Це більше ніж за весь 2023 рік. Крім цього, зареєстрували один лабораторно підтверджений випадок кору. Про це інформують в Рівненській обласній державній адміністрації.

Про важливість щеплення від цих та інших хвороб говорили під час брифінгу в РівнеОДА із завідувачем відділу імунопрофілактики, лікарем-епідеміологом Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Іванною Лебєдєвою.

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, особливо для дітей та груп ризику. Це також створює навантаження на систему охорони здоров’я. При цьому запобігти інфекціям легше і швидше, ніж лікувати ускладнення, - зауважила спікерка.

До слова, з 24 квітня стартує Всесвітній тиждень імунізації. Його проводять щороку, аби нагадати про необхідність щеплень для захисту людей від інфекційних хвороб.

У межах цього тижня на Рівненщині безплатно проводитимуть скринінги, робитимуть щеплення тощо. Такі заходи заплановані в багатьох громадах. Тож раджу стежити за анонсами на нашій сторінці, - повідомила Іванна Лебєдєва.

Так, вже завтра, 25 квітня, у м.Рівне на території ТРЦ «Чайка» з 11:00 можна буде виміряти рівень глюкози в крові, отримати щеплення та консультації лікарів-епідеміологів.

Читайте також: Рівненський обласний перинатальний центр запрошує на День відкритих дверей