Впорядкувати стихійну торгівлю на вулицях Шевченка та Базарній планують у Рівному. Незабаром стихійно споруджені неприглядні палатки і поспіхом збиті торговельні місця змінять на цивілізовані торгові точки.

Як повідомили у Рівненській міській раді, людей не збираються позбавляти можливості заробітку. Вони можуть використовувати наявні місця на території ринку, а також частина підприємців зможе вести торгівлю на спеціально облаштованих місцях на вул. Базарна

Крім естетичного аспекту, представники влади міста наголошують на тому, що нова організація торгівлі дозволить рятувальним службам гарантувати безпеку рівнян в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Після трагічних подій, коли через вуличну торгівлю для порятунку людських життів, на територію ринку не могла заїхати техніка, а у період воєнного часу є постійна небезпека ракетних ударів, у місті створили спеціальну комісію, яка дослідила ринки громади на предмет порушень пожежної безпеки та наявність можливостей проїзду спецтранспорту на випадок надзвичайних ситуацій. Комісія виявила ряд порушень, які несуть загрозу життю та здоров'ю людей.

"У нас були випадки, коли спецтехніка не могла заїхати на територію ринку через вуличну торгівлю. Також зафіксовані порушення, коли наші працівники не могли дістатися до пожежних гідрантів. Два роки тому, на ринку сталася пожежа, коли загинули двоє людей. Цього можна було б уникнути, аби всі норми було дотримано. Тому, щоб уникнути таких випадків та загибелі людей, потрібен вільний доступ, як до гідрантів, так і можливість проїзду спеціальної техніки", - пояснює речник ДСНС Рівненської області Дмитро Мельник.

Аби виправити ситуацію і унеможливити подібні ситуації, міська влада вирішила впорядкувати ярмарок на вулиці Шевченка для торговців. Вже розроблена схема, яким чином провести благоустрій цих вулиць:облаштувати нові робочі місця по вулиці Базарна, які матимуть цивілізований вигляд. Іншу частину ярмарку на Шевченка планують розмістити на існуючих торгових місцях Центрального ринку.

"Перш за все мова йде про безпеку рівнян. Про тих, які здійснюють торгівлю на ринку, а також тих, які приходять купувати товари. Якщо кожен буде робити у місті, що хоче, тоді це буде безлад. А так ми ставимо усіх людей в рівні умови та надаємо їм можливість працювати далі. Ринок запропонував демонтувати ярмарок на вулиці Шевченка і впорядкувати його таким чином, щоб зробити проїзною цю вулицю, забезпечити можливість доїзду спецтехніки. Весь благоустрій проводить за позабюджетні кошти. Тим самим, коли всі люди будуть в одних умовах, сплачують податки та наймають людей - це буде найкращий варіант", - говорить заступник міського голови Рівного Артем Ганущак.

Заступник керівника ТзОВ "Ринок" Анатолій Маєвський запевняє, що місць для того, щоб вести торгівлю вистачить усім, хто офіційно працює, сплачує податки. Адже є більше 100 вільних місць, які готові запропонувати для продавців. Тим самим ніхто не збирається позбавляти людей можливості заробітку. Станом на 1 червня вулиця Шевченка повинна бути вільною. Далі плануємо узгодити терміни благоустрою.

Підприємці, що були присутні на зустрічі кажуть, загалом підтримують зміни, якщо буде можливість продовжувати здійснювати торгівлю в безпечних і цивілізованих умовах. Вони згодні, щоб все було облаштовано згідно вимог поліції та ДСНС. Адже це про безпеку та комфортні умови праці.

"Підтримую таке рішення, адже завдяки цим змінам стане все гарніше: буде доїзд, парковка і нарешті все буде все цивілізовано. Місця, які пропонує влада і ринок будуть комфортні. Вулиця нарешті матиме гарний вигляд і всім буде добре", - розповів підприємець Андрій Палій.

Відтак, уже незабаром в Рівному ми побачимо принципово іншу організацію вуличної торгівлі цивілізовану і безпечну для всіх рівнян як для торговців так і для їхніх покупців. Адже безпека на ринках Рівного повинна бути забезпечена в повному обсязі!. Адже у випадках надзвичайних ситуацій саме дотримання цих правил допоможе зберегти людські життя.