Підтримала громаду і місцева влада: спершу, Володимирецька селищна рада прийняла рішення про створення підрозділу, згодом виділили кошти на ремонт системи опалення, електропостачання, освітлення та утеплення перекриття.
Як результат, за кілька місяців у центрі Степангорода з’явилося нове пождепо, що включає в себе бокси для двох спецавтомобілів, кімнату для чергового та санвузол. Чисельність працівників – дві штатні одиниці.
Спецавтомобіль STAR JELCZ .005M-GBA 2,5/16 передала Державна служба з надзвичайних ситуацій. Він може перевозити 2,4 м3 води та 6 осіб екіпажу.
- Для будівництва ми спеціально обрали таку локацію, звідки рятувальники оперативно зможуть дістатися на місце події. Тут поруч - основні соціальні об’єкти: ліцей, магазини, - розповів голова Володимирецької ТГ Василь Ковенько.
У першочергову зону обслуговування пожежно-рятувального підрозділу, окрім Степангорода, входять села Хиночі та Радижево. А це – кілька тисяч населення. Лише у Сетпангороді проживає 2605 осіб: це 640 дворів. 160 родин тут багатодітні. Досі найкоротша відстань до найближчої рятувальної бригади складала 27 км.
У 2023 році на території Володимирецької ТГ сталося 34 пожежі, в яких загинули дві людини, знищено або пошкоджено 31 будівлю, 5 транспортних засобів, 39 тон кормів, понад 50 га екосистем.
- У Степангороді ми побачили яскравий приклад децентралізації: громада сама проявила ініціативу щось змінити, а влада підтримала людей у цьому. Саме так це і працює: не чекати, що хтось звідкись з’явиться і зробить, а брати спільну відповідальність за життя свого села і змінювати його на краще, - зауважив голова обласної ради Андрій Карауш.
З головою постійної комісії РОР з питань бюджету, фінансів та податків Ігорем Ясенюком він поспілкувався з ініціатором будівництва, місцевим підприємцем Дмитром Мельником.
З першим заступником начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області Олегом Панюком, обговорили можливість оснащення підрозділу ще одним спецавтомобілем.