Ось будинок, де колись проживала багатодітна родина. Батьки з трьома синами та донькою.
Після смерті батьків, між рідним братом та сестрою почались непорозуміння. Жінка успадкувала будинок. А брат почав навідуватись аби забрати приладдя, пояснював, воно належить йому. Власниця помешкання написала заяву у поліцію.
Справа була передана до суду. Чоловіка визнали винним у крадіжці. Втім суддя звільнив його від реального покарання, призначив умовний термін в один рік, а також змусив прочитати твір Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Щоб перевиховати читанням.
У селі, де сталась подія є бібліотека. Повість "Кайдашева сім'я" має попит. Нині в наявності жодного примірника.
Бібліотекарка Галина теж полюбляє повість Івана Нечуя-Левицького. Неодноразово її читала. Через трагікомічні ситуації у родині Кайдашів, демонструється егоїзм та невміння користуватись спадком. Бібліотекарка пригадує найцікавіші моменти.
У селі знають про незвичний вирок суду для свого колишнього односельця. Подарувати йому книгу "Кайдашева сім'я" не можуть, адже чоловік давно проживає на Дубенщині. Рідна сестра в обласному центрі. Коментувати ситуацію на камеру відмовилась. Телефоном пояснила, вироком суду задоволена.
Рідні брат з сестрою не спілкуються. Обвинувачений вважає, що його висміяли. Щобільше, каже твір читати не буде.
Читати повість "Кайдашева сім'я" суддя все ж радить обвинуваченому. Бо по закінченню іспитового строку, Феміда його проекзаменує. Незнання твору загрожує 5 роками в'язниці.
До слова, це не перший вирок в Україні, яким обвинувачених зобов’язують читати книжки. Чоловіка, який закликав до захоплення влади в Україні, суд міста Черкаси як покарання зобов'язав прочитати 6 книг. А в Одесі суд змусив прихильника «русского міра» читати книгу «Історія України-Русі» Грушевського.
Читайте також: Викликає поліцію вдруге: на Дубенщині чоловік знову повідомив про наркотичні речовини у себе вдома