На Рівненщині долають гендерні стереотипи у професіях.

З початком повномасштабної війни на Рівненщині поступово змінюється ситуація на ринку праці. Нині жінки все частіше здобувають професії, які раніше вважалися суто чоловічими, розповідають у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Чоловіки захищають кордони країни, а жінки заступають їх на робочих місяцях. 70% наших слухачів нині – жінки. Ми спостерігаємо поступове згладжування, так званих, гендерних кордонів в обранні професії. Чому це відбувається? Тому що прогрес не стоїть на місці і технологічий процес у так званих чоловічих професіях суттєво полегшився. Тому жінки фізично можуть витримувати ці навантаження», - розповідає заступниця директора з методичної роботи Оксана Зигалова.

Так, нещодавно в Олександрійському навчальному відділенні дві жінки, серед яких переселенка, навчалися за професією «Електрозварник ручного зварювання 2 розряду». Серед випускників є жінки-верстатниці деревообробних верстатів, фахівчині ІТ-сфери. Є приклад, коли жінки отримували права водія категорії С, тобто має право керувати вантажівкою та трактором.

Нині вже друга жінка в історії Гощанського навчального відділення опановує професію коваля.

Одна з них – Тетяна Поліщук. Чоловік нині на фронті, тож усі клопоти – на її плечах. Жінка вирішила спробувати себе у новій професії і говорить, що вона їй подобається.

«Полюбила практичні заняття у майстерні. Приємно відчувати, що ти можеш зробити елемент до кованого виробу із розжареного прута арматури. А перші мої вироби – скоби для ЗСУ», - поділилися жінка.

Загалом за останні два роки Рівненському центрі профтехосвіти пройшли навчання, перепідготовку чи підвищення кваліфікації понад 14 тисяч осіб, з них близько 2 тисяч – за власні кошти чи кошти роботодавця.

Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: На Рівненщині трансформують 6 профтехів