Передусім, йшлося про пошук вільних ресурсів для наповнення бюджетів. Так, на сьогодні борг зі сплати земельного податку та орендної плати на Рівненщині перевищив 132 млн грн. Серед боржників – понад 66 тисяч юридичних та фізичних осіб.
«Створюємо робочу групу для врегулювання цього питання. Розпочнемо з Березнівської громади, де найбільша кількість боржників. Наголошую, земельний податок зараховується до місцевих бюджетів. Тобто, перераховані кошти забезпечують фінансову самостійність громади», - зазначив Олександр Коваль.
Під час наради розглянули питання ефективності використання коштів. Зокрема, аналіз тендерів та договорів на електроенергію у комунальних закладах показав різні тарифи вартості за кіловат – від 5,7 до 8 грн. Зважаючи на це, начальник Рівненської ОВА доручив головам громад впродовж двох тижнів переглянути укладені угоди. Разом з тим, моніторити закупівлі також буде робоча група «Прозорість і підзвітність».
«Війна триває і важливо будувати витрати так, аби вони наближали перемогу. Розраховую, що мене почули всі керівники громад», - звернувся до присутніх Олександр Коваль.
Також під час наради йшлося про безпекову складову. Наразі робота триває в декількох напрямках: укріплення кордону та будівництво фортифікаційних споруд, облаштування споруд цивільного захисту, залучення місцевого бізнесу до військових потреб.
Про це інформує пресслужба Рівненської ОВА.