Фото ілюстративне
Алгоритм дій у разі втрати зв’язку з військовослужбовцем обговорили під час брифінгу у Рівненській ОДА.

Про алгоритм дій у разі втрати зв’язку з військовослужбовцем розповіли під час брифінгу в Рівненській облдержадміністрації начальниця Управління у справах ветеранів Департаменту соціальної політики ОДА Марина Корольова та т.в.о. заступника начальника Головного управління - начальника слідчого управління ГУНП в Рівненській області Юрій Майоров.

Модерував – радник голови ОДА Сергій Татаренко.

«У мережі Інтернет досить багато джерел та інформації щодо того, куди можна звернутися людині, у якої родич зник безвісти в зоні бойових дій. На цьому напрямку зараз діють і державні, і неурядові установи й організації, громадські об'єднання та активісти. Не хочу применшувати роль кожного з них, ми всі робимо велику спільну справу. Проте, щоб не заплутатися людям, в яких склалася така ситуація, раджу, в першу чергу, потрібно звертатися саме до органів Національної поліції. Це може бути найближче відділення або на лінію 102, адже саме поліція робить відібрання зразків ДНК, призначення відповідних ДНК-експерти», - повідомив Юрій Майоров.

Надалі відомості про результати експертиз вносяться до Єдиного реєстру генетичної інформації людини. Після чого здійснюється автоматичний пошук серед біологічних зразків, в тому числі полеглих Героїв, тіла яких є донині невпізнаними.

Біологічні зразки може надати хтось із близьких родичів: батьки, діти, брати/сестри. За умови відсутності родичів, у яких можливо відібрати біологічні зразки, необхідно надати особисті речі зниклої особи: зубну щітку, шапку, білизну та інше.

Окрім того, усі надані відомості про зниклу людину вносяться до Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин. Саме з цього реєстру є можливість отримати витяг та використати його для отримання тих чи інших соціальних виплат.

«Варто довіряти офіційній інформації і звертатися до представників державних установ, організацій та інституцій. Коли втрачається зв'язок із військовослужбовцем, важливий основний принцип: «не нашкодити». Розуміючи всю важкість ситуації, в яку потрапляє родина, варто звертатися до Управління у справах ветеранів та Головного управління Нацполіції у Рівненській області. Довіряйте фахівцям, які знають свою роботу. Адже її специфіка полягає в тому, що вона не може бути публічною заради збереження життя ваших рідних та близьких», - зауважила Марина Корольова.

Про результати експертиз також можна дізнатися у відповідальних осіб, закріплених за цим напрямом роботи у Рівненській області:

+38 096 100 0750 - завідувачка Сектору біологічних досліджень та обліку Рівненського НДЕКЦ Ольга Кузьміна;

+38 097 614 9859 - заступниця начальника Відділу слідчого управління ГУНП в Рівненській області Ірина Старовецька.

За інформацією пресслужби Рівненської ОВА.

Читайте також: У Рівному шукають волонтерів для плетіння маскувальних сіток