Віра Дичко одна з небагатьох жительок села Московщина, що на Млинівщині. Жінка тримає господарство і власне з нього і живе. Пригадує, яким колись було село.
Нині у селі ні підприємств, ні магазину. Не ходить сюди й маршрутка. Стоять пусткою деякі будинки. Змін чимало, постійною є лише назва - Московщина.
Наталія багатодітна мати. Єдина у селі, яка виховує трьох дітей. Проживає у Московщині з дитинства. Каже, жителі сусідніх сіл і називають їх відповідно до назви населеного пункту.
Московщина була заснована як поселення для російських колоністів. Згодом у вже створене село приїхали чехи. Назва підкреслює колоніальний статус України у 19-20-му столітті.
Чехи село розвинули, але назва яка все ж походить від московії, не відповідає стандартам державної мови та стосуються російської політики. Рішення про перейменування села минулого року опублікувала Національна комісія зі стандартів державної мови. У селі вже провели збори.
Щоправда, деякі жителі Московщини вважають, що з перейменування варто зачекати. До закінчення війни.
Історики навпаки, наголошують - позбавлятись від усього російського потрібне вже. Жодної асоціації з країною агресоркою в Україні не повинно бути.
Хоча й Московщина, та окупантів у маленькому українському селі не підтримують.
У селі трохи більше ніж 20 жителів. Люди кажуть, хоча їх мало та вони дружні. Разом працюють і святкують. Відродити село не вдасться та вірять, що будуть жити щасливо у Щасливому і під мирним небом. Нову назву населеного пункту розглядатимуть на найближчій сесії, а далі подадуть клопотання до Верховної ради України.
Читайте також: Жителя Рівненщини правоохоронці викрили на угоні мотоцикла