На Рівненщині для безпеки інформаційних ресурсів установ та закладів розгорнули системи захисту трафіку на входах. Це дало змогу знизити кількість кіберінцидентів, які пов’язані з фішингом та цілеспрямованими атаками кіберзлочинців.

Про це розповів радник голови Рівненської ОВА з питань цифровізації Олександр Терещенко під час Міжнародного форуму з кібербезпеки «Стійкість під час кібервійни».

Серед подальших планів — розширення системи захисту на усі 64 громади, структурні підрозділи, комунальні заклади та підприємства. Також у перспективі є створення «Регіонального центру забезпечення кіберзахисту», - повідомив Олександр Терещенко.

За словами керівника регіональної цифрової трансформації Міністерства цифрової трансформації України Ігоря Панченка, кібербезпека — один з ключових напрямів роботи CDTO.

Протягом 4 років у регіонах реалізували понад 20 проєктів у сфері кіберзахисту.

У світлі непередбачуваних загроз кібербезпеки, особливо в умовах війни, важливо розуміти, що захист вимагає поєднання трьох основних складників: людей, процесів та технологій. Наш досвід показує, що навчання й розвиток навичок кібергігієни — вирішальні в боротьбі із загрозами, — зазначив Ігор Панченко.

Читайте також: На Рівненщині визначили ще 2 критично важливих підприємства