Фото ілюстративне
Старша профільна школа Рівненщини буде оновлена. Сергій Подолін розповів якою вона буде і коли запрацює.

«Старша профільна школа стосуватиметься лише 10 – 12 класів і вона є логічним продовженням реформи НУШ. Таке бачення не нове, адже про мережу майбутніх академічних і професійних ліцеїв йдеться не вперше. Також він додав, що Стандарт передбачає два спрямування здобуття освіти учнями 10-12 класів – академічне та професійне. Вибір учнем академічного спрямування передбачатиме продовження навчання у закладах вищої освіти. Професіи?не спрямування буде орієнтоване на ринок праці», – розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Нагадаємо, що проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти вже пройшов стадію громадського обговорення. Далі його має затвердити Уряд.

За інформацією МОН, пілотування має розпочатися вже у 2025 році. Відповідно, мережу маємо сформувати цьогоріч – обрати школи, які стануть ліцеями, та вибрати моделі профілів для них.

Також він додав, що за концепцією реформи НУШ учні старшої школи зможуть формувати власну освітню траєкторію – для цього обиратимуть профіль і, частково, навчальні предмети. Тобто який би профіль не обрали учні, кожен із них здобуватиме ті вміння, які знадобляться в майбутньому.

Сергій Подолін зауважив, що саме у цьому основна цінність стандарту профільної середньої освіти, адже про вибір предметів чи курсів українські старшокласники раніше чули лише як про досвід інших країн. А заклади освіти дістають шанс вирізнитися з-поміж інших, пропонуючи унікальні та якісні профілі для навчання.

У межах пілотного проєкту МОН впроваджуватиме різні моделі, щоб вибрати ту, яка найкраще підходить для нашої системи освіти, учнів та вчителів.

Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: Найбільша одноразова партія: Рівненські волонтери закупили дрони для військових (ВІДЕО)