Центри життєстійкості стають «єдиною точкою звернення» для надання різних видів послуг. Зокрема, інформування, консультації та соціально-психологічна допомога. Це також потенційний безбар'єрний простір для проведення тренінгів і навчань для підвищення соціальної спроможності громади. У такому центрі кожен житель може безплатно отримати кваліфіковану психосоціальну підтримку, а за потреби – бути скерованим до фахівців вужчої спеціалізації, — сказала заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.
Цей проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
При створенні такої локації держава покриває витрати надавача соціальних послуг (оплату роботи команди, залучених спеціалістів, закупівлю канцелярських і господарських товарів, продуктів для отримувачів послуг та інше). Умовою участі громади у проєкті є підготовка, а потім – утримання приміщення для Центру життєстійкості.
Загалом, в Україні центри життєстійкості створені вже у 64 громадах майже кожної з областей.
На Рівненщині простори вже працюють в Рівному, Здолбунові та Володимирці, а згодом планують відкрити ще в Антонівській громаді.
Читайте також: Перший на Рівненщині: у діагностичному центрі лікуватимуть безпліддя за бюджетні кошти