Фото ілюстративне
У Рівненській ОВА відбулося засідання епізоотичної комісії, де обговорили заходи щодо недопущення поширення інфекційних захворювань тварин на сказ та грипу птиці.

Як повідомили у ГУ Держпродспоживслужби в області, в регіоні на 30% зросла кількість випадків інфекційних захворювань тварин на сказ. Торік було оголошено 48 неблагополучних пунктів. Загалом напружена ситуація зі сказом в усій Україні.

Аби уникнути подальшого розповсюдження сказу, на Рівненщині продовжать започатковану пероральну вакцинацію диких тварин. Торік її провели на 1,5 тис. квадратних кілометрах Дубенщини. Цього року заходи поширюють на інші території. Збільшують охоплення усемеро – до 10,5 тисяч квадратних кілометрів.

«Серед тварин найбільш небезпечні переносники сказу червоні лисиці. Саме їх важливо знешкоджувати, як джерело збудника хвороби. Проте через військовий стан вже два роки повноцінно не проводяться заходи з врегулювання чисельності диких м’ясоїдних тварин. Тому вирішили обговорити з військовими алгоритм відстрілу заражених лисиць», - зазначив Олександр Коваль.

Доручення також стосувалися профілактичних щеплень домашніх тварин, недопущення розповсюдження грипу птиці. 

Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.