Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
До Рівного привезли Великодні писанки

До Рівного привезли Великодні писанки

До Великодня - менше місяця - час робити писанки. Перший у цьому сезоні майстер-клас провела сьогодні київська майстриня Олеся Токарська. Тонкощами розпису великодніх яєць вона ділилися в краєзнавчому музеї. Рівнятися було на що - художниця презентувала вже готову експозицію власних писанок.

Мистецтвом писанкарства Олеся Токарська займається вже 5 років. Захоплення розписувати найголовніший Великодний символ переросло в роботу. Так у народної майстрині писанки купував навіть сам Віктор Ющенко. Роботами писанкарки милуються не лише в Україні. Мініатюрні твори майстрині є у багатьох країнах світу, Франції, Бразилії, Швейцарії, Монголії. Художниця вивчає традиції писанкарства кожного регіону України. І відтворює їх у своїх роботах.

Вмінням створювати писанки художниця радо ділиться. Її запрошують на майстер-класи у школи. На відкритті виставки у Рівному вона теж вчила охочих цьому давньому мистецтву. Орнаменти майстриня бере з давніх вишиваних рушників. Окрім традиційних писанок майстриня робить і авторські. Так наприклад експерементує з перепелиними і навіть страусиними яйцями. Фарбу у роботі використовує сучасну.

У Рівному майстриня представила близько чотирьох сотень робіт. Це колекція писанок Подніпров'яі і Волині. Волинські писанки після експозиції художниця подарує краєзнавчому музею.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: