Редакторкою-упорядницею книги є Мирослава Примак - юристка, експертка з публічних закупівель, керівниця ініціативи «За чесний тендер».
Спільно зі Святославом Клічуком – керівником ГО Рівненського центру «Соціальне партнерство» розповіли детальніше, про що видання.
В посібнику зібрані зразки реальних документів та рішень, матеріали для створення наглядових рад комунальних підприємств, надана методика проведення громадської антикорупційної експертизи та інша корисна інформація.
У книзі описані різні схеми зловживань у сфері публічних закупівель, поділу землі, оренди, теплопостачання, а також рекомендації, як збільшити прозорість і підзвітність роботи місцевої влади перед громадою.
За словами упорядників, посібник буде корисним для депутатів місцевих рад, представників виконавчих органів, громадських організацій, а також активних громадян, які не готові миритися з різними проявами корупції у своїх громадах.
До слова, сьогодні лише чотири територіальні громади Рівненщини мають затверджені антикорупційні програми, а саме: в містах Рівне, Дубно, Острог, Вараш.
До прикладу, у Вараській громаді, серед інших способів боротьби з корупцією, на рівні міської ради запровадили використання детектора брехні.
Читайте також: На Рівненщині спалахнула масштабна пожежа