Символ жахливої трагедії. У Рівному створюють макет із гіпсу трагічно відомого маріупольського драмтеатру. Автор проєкту рівнянин, який до створення залучає дітей, які вимушено переїхали із рідного міста. Більше деталей розповість Ілля Томашевський.

Ми прийшли до висновку, що воно таке саме крихке, як історія. Тобто, недогледіли, розбили і його вже не має, не існує. От доводиться якось до купи збирати. От власне, що ми і робимо зараз.

Віталій Вискорко автор проєкту "Архітектура справедливості". Чоловік створює макети українських закладів культури, освіти і релігії, які стали символом злочину проти людяності, скоєного країною-терористом у повномасштабній російсько-українській війні.

Першим розробили макет Маріупольського драмтеатру, адже він став символом найжахливіших трагедій, вчинених росією проти мирного населення України. На розробку пішло близько року. Частину деталей виготовляли на 3-Д принтері - інша частина ручна.

Долучаються до створення унікального конструктора і діти, які змушені були переїхати із рідного міста.

Нині у Рівному перебуває понад тисяча вимушених переселенців із Маріуполя, яких часто долучають до соціальних та культурних проєктів у центрі підтримки "Я Маріуполь".

Для усіх Маріупольців Драмтеатр є серцем міста. Тому створення такого макета є дуже символічним.

Створення макету "Драмтеатру" процес кропіткий і тривалий у планах автора проєкту зробити безліч таких символічних макетів.

Також ці експонати планується представляти за кордоном, що дозволить привернути увагу широкої аудиторії до новітньої історії.