З 18 січня по 21 лютого у Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей проходитиме виставка "АЗОВ. ЯНГОЛИ МАРІУПОЛЯ", присвячена пам’яті бійців полку "Азов", які загинули під час оборони Маріуполя та Азовсталі. Про це повідомляють в Рівненській обласній раді.

Співорганізатором виставки стала ГО "Родина загиблих захисників України "Серце назовні", а автором Віра Литвиненко – мама бійця з позивним "Вектор". Вона та Вікторія Грицаєнко - дружина бійця з позивним "Гоголь", збирали початкову інформацію про азовців.

З початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 р. бійці ОЗСП "Азов", діючи спільно з підрозділами Збройних сил України, Національної гвардії України, Національної поліції та Територіальної оборони, які дислокувалися у Маріуполі, відбивали наступ ворога.

Місто з перших днів було взяте у кільце російською армією. Захисники заводу Азовсталь перебували в облозі. У них не вистачало боєприпасів, їжі та ліків, а кількість важкопоранених зростала щодня. Ворог не припиняв обстріли півмільйонного міста усім можливим озброєнням.

Разом з іншими, полк "Азов" прийняв нерівний бій з переважаючими силами противника, чисельний склад якого перевищував 14 000 військовослужбовців.

На жаль, в боях за Маріуполь загинуло близько трьохсот бійців "Азову".

Експозиція буде представлена в актовій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Відкриття виставки - 18 січня о 14:00.

Читайте також: ДТП на Костопільщині: під колесами вантажівки тяжко травмувався пішохід