Фото ілюстративне
Рівненщина за результатами 2023 року займає перше місце за рівнем підтримки роботодавців серед регіонів України.

 Так, 453 роботодавці скористалися компенсаційними програмами обласної служби зайнятості. Загалом, 600 безробітних працевлаштовані з наданням компенсацій, а роботодавці отримали 6 млн грн фінансової підтримки.

Впродовж 2023 року компенсацією за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб скористалося 110 роботодавців за працевлаштування 223 внутрішньо переміщених осіб та отримали понад 3 млн гривень. Також роботодавцям надано компенсацію за облаштування 4 робочих місць для осіб з інвалідністю на суму понад 260 тис. грн.

До слова, у цьому році збільшено строки надання та розміри компенсації роботодавцям витрат на зарплату за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Тепер тривалість складатиме 3 місяці, а виплату прив'язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2024 року зросла до 7100 грн – сума компенсації за три місяці буде 21300 грн, а з 1 квітня 2024 року становитиме 8 000 грн – за три місяці буде 24 тис.грн. За працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю до 6 місяців. Зараз 42600 грн, з квітня – 48000 грн.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року запрацювала нова компенсаційна програма за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Для людини з інвалідністю І групи компенсація складає 106,5 тис.грн (15 мінімальних заробітних плат), для ІІ групи – 71 тис.грн (10 мінімальних заробітних плат). Роботодавцям, в межах цієї програми, компенсуються витрати на придбання: меблів, поручнів та брусів, допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць, тощо.

Служба зайнятості також продовжує реалізацію ряду інших компенсаційних програм, які передбачають повну або часткову компенсацію єдиного внеску або мінімальної заробітної плати за працевлаштування безробітних вразливих категорій. Зокрема, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю або передпенсійного віку, одного з батьків, хто виховує дитину до 6 років або дитину з інвалідністю, а також молодь на перше робоче місце.

За докладнішою інформацією ви можете звернутися у місцевий підрозділ служби зайнятості Рівненщини, Telegram-канал підтримки, або на «гарячу» лінію Рівненського ОЦЗ +38096-539-53-59.

За інформацією Рівненського обласного центру зайнятості.

Читайте також: В одному з медпідприємств Рівненщини з'явилося нове обладнання для лікування муковісцидозу