Незабаром у Рівненській області запрацюють центри раннього втручання, повідомили у Рівненській ОВА.

Там надаватимуть допомогу сім’ям з дітьми раннього віку, від народження і до 3-х років, у яких є порушення розвитку. Підтримка буде спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

«Перші роки життя дитини є визначальними для її подальшого росту та впливають на її майбутнє. При цьому кожна дитина пізнає світ у своєму темпі і потребує різного обсягу зусиль з боку дорослих, особливо, якщо мова йде про дітей із порушеннями розвитку. Саме на цьому етапі важливо інвестувати у раннє виявлення та раннє втручання малюків, адже це допомагає уникнути більш серйозних проблем у майбутньому», - сказав Сергій Подолін.

Також він додав, що вже цьогоріч, розпорядженням голови РівнеОВА затверджений обласний трирічний план заходів щодо розвитку системи раннього втручання в регіоні.

Так, будуть створені профільні центри, служби, відділення, а також мультидисциплінарні команди. Окрім того, підвищуватимуть кваліфікацію фахівцям, які працюватимуть з дітьми.

«Раннє втручання дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу коли розвиток дитини особливо піддається впливу. Головна ідея - якомога більш раннє обстеження дитини командою спеціалістів різного профілю: лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом, іншими спеціалістами за потребою і відповідна робота щодо ранньої реабілітації дитини», - розповів перший заступник голови Рівненської ОДА.

Нагадаємо, раннє втручання включає:

- супровід сімей, які виховують малюків із порушенням розвитку;

- підтримку родини в подоланні кризи;

- допомогу родині у розвитку життєвонеобхідних умінь та навичок у дитини;

- сприяння покращенню взаємодії малюка із членами родини та соціуму. 

Читайте також: На Рівненщині триває шкільна реформа здорового харчування