На Рівненщині незабаром стартує проєкт "Посилення жінок Рівненської області". Його метою буде створення додаткових можливостей для початку власної справи, перекваліфікації або підвищення наявної кваліфікації. Програма охопить як місцевих, так і вимушено переміщених жінок, які обрали Рівненщину своїм прихистком.

Підходи до втілення такої ідеї та основні проблеми обговорили під час круглого столу, організованого за підтримки IOCC-Ukraine. Участь в дискусії взяли представники РівнеОДА, місцевого бізнесу й громадськості, профільних спільнот та організацій.

Сьогодні жінки шукають себе у нових сферах діяльності, зокрема й у підприємництві. Впевнений, що в такій синергії бізнесу, держави та суспільства ми зможемо надати їм більше можливостей. В області є хороша інфраструктура профтех освіти, діють грантові державні програми. Але найголовніше, що місцевий бізнес та загалом економіка потребують нових кваліфікованих кадрів, - сказав директор Департаменту економічного розвитку й торгівлі ОДА Костянтин Мокляк.

Також він додав, що на Рівненщині працює 31 навчально-практичний центр, є Центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Крім того, з початку війни на 7,7% зросла кількість ФОПів, майже 60% з яких - жінки.

В межах проєкту проведуть дослідження потреб ринку праці, щоб жінки, які пройдуть навчання чи перекваліфікацію були затребуваними для роботодавців.

Особливу увагу приділять внутрішньо переміщеним особам. Адже не всі з них змогли інтегруватись на новому місці проживання та працевлаштуватись. Однією з причин цього є потреба у перекваліфікації або навчанні для отримання нової професії.

Презентація проєкту очікується в грудні цього року. Приєднатись до нього зможуть 160 місцевих мешканок та ВПО.

На початку листопада Рівненська ОДА підписала меморандум з БО "Благодійний фонд "Міжнародна православна благодійна організація (ІОСС-Україна)", в межах якого й втілюватимуть проєкт.

Проєкт реалізується Дія.Бізнес у Рівному та International Orthodox Christian Charities (IOCC) за підтримки Kerk in Actie та за сприяння Рівненської ОДА.

Читайте також: На Рівненщині 24 заклади освіти переходять на дистанційне навчання через негоду