Кожна 7 людина у світі, в тих країнах де проводилось дослідження має або психічні розлади, або поведінкові розлади, або стресові ситуації, а Україна показала, що лише 1 з 50 має ці проблеми. Це говорить про те, що ми не звертаємось, ми не усвідомлюємо, що вони в нас є, - каже координаторка з ментального здоров'я у Рівненській області Олена Гандзюк.
Відтак, щоб показати рівнянам, що звертатися за допомогою до психолога не соромно, у Рівному організували інтерактивний захід "Подорож до ментального здоров’я".
Особливо зараз, в умовах війни психологічну допомогу потребують військові, їх сім`ї, люди похилого віку, діти та підлітки. В центрі психічного здоров`я кажуть, звертатися до фахівців необхідно на початкових етапах виникнення проблеми.
Це необхідно звертатися, щоб можна було на етапах якоїсь тривоги, занепокоєння можна було справитися із самим собою, з певними страхами, тривожністю, щоб можна було надати допомогу самому собі. Відповідно наші фахівці працюють сьогодні в даній локації, щоб вони могли розказати як людині самій впоратися з тривогою, стресом і самому собі надати допомогу, - зазначає генеральна директорка Рівненського обласного центру психічного здоров`я населення Людмила Криїнська.
Поряд із виставкою "Ти як?" освітяни розгорнули і свою "Mental Trek". Вона складається із шести станцій, на яких підлітки можуть оцінити своє психічне здоров`я та найголовніше - розібратися в проблемі, яка їх турбує.
Біля кожного такого стенда відвідувачів вистачало. Усі кому вдалося поспілкуватися з фахівцями розмовою та акцією загалом лишилися задоволені.
Організували таке спілкування з психологами в рамках Всесвітнього дня ментального здоров`я центр психічного здоров`я та освітяни. Аби продемонструвати, що звертатися за допомогою до психологів не соромно та важливо.
Читайте також: Вирішив пожартувати: у центрі Рівного затримали чоловіка, який, ймовірно, стріляв на вулиці Чорновола