На Рівненщині працюють над тим, аби спростити доступ громадян до психологічної допомоги. На сьогодні такі послуги безплатно надають на первинному, вторинному та третинному рівнях. Загалом у 55 медзакладах. Про це повідомляють в Рівненській обласній державній адміністрації.

 Наприкінці минулого року МОЗ та НСЗУ запровадили новий пакет у межах програми медичних гарантій – "Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги". Відтоді, на Рівненщині законтрактовано 55 медзакладів, - розповідає перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

У Рівненській ОДА нагадують, за цим пакетом пацієнт може безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу.

Відтак, сімейний лікар, педіатр чи терапевт може: провести оцінку психічного стану пацієнта, надати медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами психіки, здійснювати фармакологічні й психосоціальні втручання, надавати короткострокову психологічну допомогу.

Сергій Подолін також додав, що нині в області в закладах охорони здоров’я працює 63 лікарі-психіатри, 21 психолог, 7 психотерапевтів.

Знайти найближчий до вас медзаклад, де надають послуги з охорони психічного здоров?я, можна на інтерактивній карті надавачів меддопомоги за напрямом "Психологічна і психіатрична допомога" – https://cutt.ly/xwu337x2.

Якщо скористатися картою немає можливості, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.

Читайте також: 6 років за ґратами проведе житель Здолбунова за збут метадону