У вересні на території області зареєстровано 138 пожеж, половина з яких – це горіння сміття, сухої рослинності тощо. Втрати завдані цими пожежами становлять – понад 22 млн грн.

Про це під час брифінгу в Рівненській ОДА повідомив заступник начальника відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Рівненській області Юрій Попеско.

«Люди, які випалюють траву на відкритих територіях переконані, що такі дії сприяють швидкому та якісному прибиранню. Таке твердження є хибним. В процесі горіння сухої рослинності у навколишнє середовище викидаються речовини, що є шкідливими як для людей, так і тварин, гине мікрофлора. А земляний родючий покрив, на якому відбувається горіння, відновлюється лише через 5-6 років», - наголосив Юрій Попеско.
Також представник ДСНС повідомив, що до адмінвідповідальності у вигляді штрафів цьогоріч притягнули 213 порушників: за спалювання сміття, опалого листя та інших відходів – 157, за самовільне випалювання рослинності або її залишків – 38, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – 18.

А мінімальний розмір штрафу становив – 3060 грн.

Тим часом, за словами начальниці Рівненського обласного центру з гідрометеорології Ольги Ніколайчук, в області зберігається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу - це найвища ступінь.

«Цьогоріч метеорологічне літо, тобто дні з середньодобовою температурою вище 15 градусів, тривало чотири з половиною місяці - з середини травня до кінця вересня. Основний фактор, який може знизити рівень пожежонебезпеки - опади. А у вересні випало лише 18% від норми», - розповіла начальниця обласного центру з гідрометеорології.