24 вересня - Всеукраїнський день дошкілля. Віряни вшановують пам'ять первомучениці рівноапостольної Текли. До Нового року залишилося 98 днів.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

24 вересня в церковному календарі – день пам’яті первомучениці рівноапостольної Текли. Ранньохристиянська свята, життя якої описане у апокрифі "Діяння Павла та Текли", що був написаний у II столітті. Народилася і жила жінка в малоазіатському місті Іконія (сьогодні — турецька Конья) в заможній родині язичників. У 18 років батьки заручили Теклу з багатим юнаком, але в той час у місті перебував апостол Павло, який проповідував християнство. Дівчина захопилася вірою в Господа і вирішила не вступати у шлюб, а подарувати своє життя Богові. Правитель міста, дізнавшись про це, наказав заарештувати апостола. Але Текля таємно відвідувала Павла у в'язниці, носила тюремникам свої коштовності.

Коли про це дізналися батьки дівчини, то привели її також до правителя. Теклю вирішили спалити живцем, але раптом здійнявся вітер, пішов сильний дощ і загасив полум'я. Дівчина покинула рідне місто, знайшла Павла, якого викупила з в'язниці за допомогою фамільних коштовностей, і вирушила до Антіохії. Там її красу примітив правитель Олександр. Але дівчина твердо стояла на своєму, за що на неї спустили диких звірів. Тварини не зашкодили дівчині, а лише лизали її руки.

Через деякий час Текля повернулася в рідне місто і навернула на християнство матір.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ЦЬОГО ДНЯ

Не дозволяється погано думати про своїх близьких і рідних, тому що можна накликати на себе біду.
Не відмовляйте нужденним в допомозі, інакше самі станете на їхнє місце.
Не можна брехати, адже накличете на себе різні біда і лиха.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ ТА ТРАДИЦІЇ

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: на Теклю яскраве сонце — скоро різко зміниться погода;
  • почути грім — до теплої зими;
  • на дубі багато жолудів — чекайте на м'яку зиму;
  • білка линяє від голови до хвоста — зима буде довгою та мокрою;
  • птахи низько над землею літають — до ранньої зими;
  • багато жолудів на ранню і сувору зиму.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Які іменини: Герман, Дмитро, Сергій, Тедора, Федора.

Талісманом людини, народженої 24 вересня є малахіт. Один з найдавніших каменів, які відомі людству. Вважається, що насичений зелений колір малахіта допомагає розслабитися і налаштуватися на мирний лад.