Фото ілюстративне
Потерпіла розрахувалася за винайм помешкання за фішинговим посиланням і втратила майже 19 тисяч гривень. Із заявою 18-річна жителька Рівного звернулася до поліції.

Як з’ясувалося, підшукуючи для відпочинку в одній із європейських країн тимчасове житло в оренду, дівчина знайшла в інтернеті відповідний сайт.

Підібрала вигідний варіант і почала листування з власником оголошення. Далі «орендодавець» запропонував їй обговорити умови найму в одному із месенджерів, на що остання погодилася.

Оговоривши ціну оренди, аферист надіслав дівчині посилання для здійснення оплати. Перейшовши за ним, вона вказала свої персональні дані, номер банківської картки, CVV-код, а згодом ввела і код підтвердження транзакції в діалогове вікно сайту.

Відтак рівнянка опинилася на фішинговій платформі. Інтерфейс таких сайтів дуже подібний до офіційних, їх створюють зловмисники для отримання персональних даних та платіжних карток громадян, після чого отримують доступ до облікових записів онлайн-банкінгу та привласнюють їхні кошти.

Відтак, шахраї отримали доступ до банківського рахунку потерпілої: з картки зникли 18 800 гривень.

Після перерахування коштів уся переписка з «власником» оголошення в месенджері була видалена, а підтвердження бронювання житла дівчина так і не отримала.

За фактом шахрайства, вчиненого шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, слідчі Рівненського РУП проводять досудове розслідування за частиною 4 статті 190 КК України.

Правоохоронці наголошують: на фішинговий сайт може вказувати будь-яка відмінність у URL-адресі (зайві символи, невірне написання); завжди звертайте увагу на адресу необхідного сайту, а також не переходьте за підозрілими гіперпосиланнями і не вводьте конфіденційні дані. Бережіть свої заощадження!

Про це інформує відділ комунікації поліції Рівненської області.

Читайте також: Виніс із під'їзду приладів на майже 75 тисяч гривень: у Вараші затримали крадія водолічильників