У всьому світі цю проблему пов'язують передусім з організованою злочинністю. В Україні ж своя специфіка. Легалізацією незаконно отриманих грошей займаються політики, чиновники і навіть правоохоронці.

І є вона прямим наслідком глибокої тінізації економіки - від 60 до 80% ВВП знаходиться в тіні пише газета Сегодня. За даними Держфінмоніторингу, в Україну за останні дев'ять місяців відмито близько 32 млрд гривень. Найпоширеніші схеми відмивання коштів пов'язані з операціями по незаконному виведенню коштів за кордон та інвестування з офшорних зон.

Торік таким чином було легалізовано 27 млрд гривень. На другому місці стоять операції нерезидентів з цінними паперами, де сума підозрілих операцій склала 8,3 млрд гривень.

Третє місце займає оформлення вантажів за підробленими документами або на фіктивні фірми, що дозволяє відмивати близько 5,1 млрд гривень. Наразі експерти прогнозують, що у зв'язку з набуттям чинності нового антикорупційного законодавства, який (вимагає від держслужбовців звітувати і за прибутки, і за витрати, в 2012 році відмивати гроші будуть набагато частіше. Або чиновникам доведеться вести життя підпільних мільйонерів.