Капусту за ціною 13, а картоплю по 7 гривень за кілограм отримували дошкільні навчальні заклади влітку. Тоді як ціни на ринку були втричі нижчими. Начальник міського управління освіти Василь Харковець пояснює, тендерні закупівлі продуктів харчування у садочки відбувалися у грудні минулого року відповідно до цін, дійсних на той момент. І спрогнозувати їх на рік уперед було неможливо.
На тендерних закупівлях ціни на продукти встановлюють самі підприємці. Хто запропонує найнижчу - того й затверджують. Але мінімальна пропозиція підприємця може бути набагато вищою за ринкову. А члени тендерного комітету не мають права йому відмовити.
Тендерний комітет управління освіти звернувся до підприємців з проханням переглянути закупівельні ціни у зв'язку з їх зниженням. Різниця в цінах вийшла 60 тисяч гривень. Нині ці кошти підприємці вже відшкодували бюджету. Тож овочі постачаються у дитсадки за ціною ринкових.
Окрім цього Галина Кульчинська не виключає проведення ротацій серед членів тендерного комітету. Наполягають на цьому і деякі депутати Рівне ради.
Крапку у цьому питанні можуть поставити не тільки депутати Рівне ради, а й контрольно-ревізійне управління. Воно перевірить, чи були порушення у роботі тендерного комітету. Освітяни ж пообіцяли тепер проводити тендери разом із журналістами і лобіювати постачання продуктів до дитячих садочків місцевими фермерами.