Фото ілюстративне
Укриття в закладах, готовність шкіл до 1 вересня та оновлені предмети. Ці та інші питання щодо початку нового навчального року обговорили під час брифінгу в Рівненській ОВА.

Спікер – перший заступник голови ОДА Сергій Подолін. Модерував – директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.

«У кожній громаді працювала спеціальна комісія, яка перевіряла укриття закладів освіти. 90% шкіл Рівненщини розпочнуть навчання з 1 вересня очно або у змішаному форматі. У порівнянні з минулим навчальним роком, показник очного навчання збільшиться на 20%», - розповів Сергій Подолін.

Так, навчання у школах планується організувати в таких форматах: очному – 62%, змішаному – 31%, дистанційному – 7%.

Куратор галузі освіти також додав, що у 45 із 89 закладах, які розташовані поблизу північного кордону, також планують очне та змішане навчання. Створюються умови для тимчасового переведення учня з однієї школи (де, наприклад, зараз немає укриття) до іншої (з укриттям) зі збереженням місця.

В окремих закладах освіти триває будівництво та ремонт укриттів. На ці потреби Рівненщина отримала державну субвенцію в сумі 78,3 млн грн. За ці кошти будують 3 нові споруди цивільного захисту та проводять капітальний ремонт в протирадіаційних укриттях 2 сільських шкіл.

Ще додатково 10 млн грн передбачено на облаштування та реконструкцію захисної споруди у Вараському ліцеї №3. Це кошти Європейського інвестиційного банку .

У дошкільній освіті 254 заклади мають укриття, а це 82%. Решта 52 – користуються сховищами інших суб’єктів господарювання. У позашкіллі – всі 5 закладів обласного підпорядкування обстежені комісією і готові прийняти вихованців. Профтехосвіта навчатиметься очно. 9 закладів вищої і післядипломної освіти проводитимуть заняття в очній та змішаній формах.

Сергій Подолін також додав, що Рівненщина бере участь у пілоті проєкту оновленої дисципліни «Захист України». У рамках предмету дітей навчатимуть надавати першу медичну допомогу, познайомлять з основами мінної безпеки та орієнтуванню на місцевості.

«На сьогодні точну кількість закладів ми ще не знаємо, адже реєстрація на пілотування передбачає самостійне заповнення анкети вчителем-предметником. Першочергово курс має пройти експерт, який згодом навчатиме освітян, котрий зголосилися на експеремент», - розповів Сергій Подолін.

Також куратор освіти області додав, що впродовж літа було закуплено 21 шкільний автобус, продовжують доставляти підручники та девайси для онлайн-навчання.

Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: Суд зобов’язав привести в належний стан укриття в одній з територіальних громад Дубенщини