Під час війни види інтернет шахрайств набули небаченого об'єму. Одним з найнебезпечніших є фішинг - це вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів, переходами на сумнівні онлайн-ресурси. Ще одними з видів є повідомлення про грошову допомогу, фейкове волонтерство та соціальна інженерія.
"Ваш родич потрапив в аварію. Необхідні гроші" – це інший тип повідомлень, які використовують шахраї в інтернеті. Гроші зазвичай потрібно платити терміново, оскільки нібито це питання життя і смерті. Зважати на такі меседжі теж не потрібно. Також правоохоронці прогнозують восени ще один з видів інтернет-шахрайства - оголошення про прилади для опалення оселі. Закликають людей бути обачними.
Що ж до того, як вберегти себе від шахраїв та які є види шахрайства, правоохоронці радять долучитися до телеграм каналу Мрія. Там користувачі знайдуть усю необхідну інформацію.
Якщо ж ви таки стали жертвою шахраїв, необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102. Зібрати інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій.
Читайте також: Пішла на співпрацю з ворогом та очолила окупаційні органи влади: співробітники СБУ Рівненщини викрили чергову колаборантку