28 липня в Україні відзначають свято Української Державності. Володимир Зеленський підписав закон про запровадження свята під час урочистостей до Дня Незалежності у 2021 році.

День Української Державності – свято, яке відзначається, щоб підтвердити, що українська держава має понад тисячолітню історію, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про нібито єдність походження українського та російського народів.

Історія створення української держави підтверджується першими згадками про столицю Давньоруської держави – місто Київ, а також події, пов’язані з діяльністю князя Київського Володимира. 988 року він прийняв християнство як державну релігію, що стало для України важливим цивілізаційним вибором.

Християнство сприяло розвитку культури, освіти та кириличної писемності. Давня Русь успішно інтегрувалася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції тривали аж до сучасної незалежної України.

День Української Державності встановлено на честь видатного державника Київського князя Володимира Великого та його рішення про хрещення Київської Русі-України.

Це свято також є виявом поваги до видатних представників української історії та борців за державність та незалежність України, таким як Тарас Шевченко, Леся Українка, Михайло Грушевський та інші.

28 червня 2023 року Президент В. Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроект, який переносить День Української Державності з 28 на 15 липня. За законопроект проголосували позитивно і свято офіційно перенесли на нову дату.

У 2023 році День Української Державності ще відмічається по старому – 28 липня, а вже з 2024 року – 15 липня.

Читайте також: На Рівненщині запрошують інвесторів у харчову галузь (ВІДЕО)