"Коли в країні біда - треба гуртуватися і допомагати", - так розповідає про свої перші відчуття, коли на Рівнеобленерго заговорили про необхідність їхати і відновлювати знищені росіянами мережі на Херсонщині, електромонтер 5 розряду Віктор Яремчук.
Тому не мав ані тіні сумнівів, що необхідно їхати на південь допомагати знедоленим людям. Хоч і довелося залишити у нелегких умовах блекаутів, які влаштовували росіяни на всій території України, дружину та двох дітей - перша масована ракетна атака на Рівненщину та влучання у підстанцію у обласному центрі застало нашу бригаду у дорозі на Херсон, - пригадує Віктор.
У жовтні у складі бригади служби високовольтних ліній ПрАТ «Рівнеобленерго» Віктор вперше приїхав на Бериславщину, де за 20 кілометрів від проведення робіт ще тривали бойові дії. Відтоді з братом Вадимом та іншими колегами здійснили вже 9 вахт на Херсонщину і найближчими днями вирушають туди вдесяте.
Віктор керує бригадним автомобілем з лебідкою, Вадим – автовишкою, обидва не лише піднімають колег-електромонтерів на висоту, а й самі натягують проводи в мережах 35 кВ.
На початках вони були шоковані тим наскільки понівеченим, знелюдненим, пограбованим виглядає багатий український край - частина підстанцій та мереж були знищені під час боїв, але багато ворог руйнував свідомо під час відступу.
Також енергетики вчилися розрізняти вибухові пристрої, щоб знати як вони виглядають і убезпечити себе - не завжди поруч бувають сапери. А росіяни, залишаючи місцевість, нашпигували її мінами.
Найскладніше хлопцям було перші два місяці. Але і зараз нелегко, коли впритул наблизилися до Дніпра - тут через близькість сіл до лінії фронту практично немає людей і ступінь руйнувань ще більш вражає.
Тож працівники Рівнеобленерго розуміють, що херсонці ще довго потребуватимуть допомоги рівнян та й усіх українців і роботи попереду ще багато.
Лише об’єднуючись вистоїмо, переможемо і відбудуємо, - каже голова правління ПрАТ "Рівнеобленерго" Сергій Невмержицький і запевняє: підприємство і надалі забезпечуватиме своїх працівників пальним, засобами захисту, харчуванням, технікою для відновлення нашої української землі.
Читайте також: Чому в кранах рівнян немає води і коли вона з'явиться?