Війна завжди супроводжується спалахами інфекційних захворювань, змінює епідемічну ситуацію і популяційну чутливість до інфекційних хвороб. Агресія російської федерації проти нашої держави призвела до серйозного зростання ризиків тяжких епідемічних ускладнень внаслідок руйнування інфраструктури системи життєзабезпечення територій. Зокрема комунальної, медичної служби, служби протиепідемічного захисту, систем водозабезпечення і водовідведення, загибель персоналу, - Олександр Кубраков.
За підсумками засідання комісії було проведено регіональну комісію, на якій заслухано доповіді керівників держпродспоживслужби, ДСНС та головного санітарного лікаря. Головував перший заступник начальника ОВА Сергій Подолін.
Сьогодні дуже важливо тримати на контролі питання здоров’язбереження та вчасне реагування під час надзвичайних ситуацій. Усі необхідні заходи щодо вакцинації диких та безпритульних тварин проводяться, контролюється також рівень забруднення водойм. Наразі зосереджуємо увагу на протипожежних заходах у високих будівлях та будівлях підвищеної поверховості у Рівному та Вараші, - сказав Сергій Подолін.
Також під час комісії було зазначено, що на Рівненщині від початку року було виявлено по одному випадку ботулізму та сальмонельозу. У диких та безпритульних тварин зафіксовано 14 випадків сказу.
Серед іншого обговорили і питання заходів захисту Рівненської АЕС. Пропрацювали пункти можливих сценаріїв розвитку подій на стратегічному об’єкті, ступені захисту станції і план дій на випадок небезпеки.
За підсумками засідання дані протокольні доручення.
Читайте також: На Рівненщині перевіряють стан об’єктів фонду захисних споруд