У Рівному обмінялися досвідом кардіохірурги інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова та Рівненської обласної лікарні. Про що говорили та які новинки з`явилися в Рівненському медзакладі, дивіться далі у сюжеті.

До Рівненської обласної лікарні приїхали столичні лікарі. Кардіохірурги та кардіологи інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова обмінялися досвідом із своїми колегами з Рівного.

Не дивлячись на важкі часи: ковід, війна нам вдалося покращити надання допомоги пацієнтам з серцевосудинними захворюваннями. А саме збільшити кількість інтервенційних втручань при гострому коронарному синдромі, збільшити кількість електрофізіологічних обстежень, імплантацій кардіостимуляторів, запровадити оперативні методи лікування системи кровообігу на працюючому серці, - розповідає Лариса Верещук, медичний директор з терапії РОКЛ імені Юрія Семенюка

Чи не щодня в новому кардіо-торакальному відділенні лікарі проводять близько десяти операцій з приводу важких аритмій та інших захворювань серця.

В нас заплановано 6 оперативних втручань на працюючому серці. Вчора нам вдалося провести 6 операцій з приводу важких аритмій за допомогою лікарів, які у нас стали працювати протягом останніх півтора року, - каже пані Лариса.

Якщо раніше щоб зробити операцію з коронарного шунтування, коронарографії, імплантації кардіостимулятора або ж пройти комплекс лікувань з порушень ритму серця, пацієнтам потрібно було їхати в столичну клініку, тепер усі ці процедури хворі можуть зробити в лікарні на Рівненщині.

Я хотів би щоб така співпраця кардіологів, кардіохірургів, хворих, щоб вона привела до подальшого покращення досить широкої категорії хворих, - каже Анатолій Руденко, заступник директора з наукової роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова

Адже не усі хворі хочуть долати чималу дорогу в столицю щоб там отримати якусь допомогу. Більшість пацієнтів просто жили з хворобами серця не отримуючи необхідного лікування. А серцево-судинні захворювання, наголошують лікарі, є основною причиною смертності в Україні.

Якщо нам це вдасться зробити результати покращаться, довше будуть жити люди і це буде той шлях якщо ми хочемо стати європейською країною, - ділиться Анатолій Руденко.

Зменшити кількість хворих із серцево-судинними захворюваннями, кажуть лікарі, можна лише в тісній співпраці пацієнтів, кардіологів та кардіохірургів. А такі конференції дозволяють обмінятися набутим досвідом роботи самим фахівцям для кращого надання допомоги пацієнтам.

Читайте також: На Рівненщині є 135 вакансій для медичних працівників