На сьогодні в нашій області залишилися проживати 52430 внутрішньо переміщених осіб. А загалом за час війни Рівненщина надала прихисток для майже 86,6 тисяч ВПО. Про це повідомляє очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Переважно це маломобільні групи населення – понад 7 тисяч осіб похилого віку, майже 15 тисяч дітей та 2 тисячі людей з інвалідністю, а також мами з дітьми.

Це переселенці практично з усіх прифронтових, деокупованих та окупованих областей. Найчастіше з Донеччини, Луганщини, Херсонщини, Миколаївщини, Харківщини.

Сьогодні ключовою умовою соціалізації та інтеграції переміщених осіб є підтримка їхньої зайнятості та самозайнятості. Тому робимо акцент на їх працевлаштуванні, в тому числі шляхом перекваліфікації через Центри зайнятості. Тому що зайняті руки – ніколи не опустяться. Коли люди працюють, вони швидше адаптуються та стають активною частиною Рівненщини, - зазначає Віталій Коваль.

Держава досі підтримує роботодавців, які працевлаштовують ВПО. Йдеться про компенсацію у розмірі 6 700 гривень за кожну особу, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Якщо ви внутрішньо переміщена особа і потребуєте психологічної, юридичної допомоги або соціального супроводу з питань поселення, телефонуйте на наш цілодобовий контактний центр за номерами: 0362-400-100, 098-505-83-25 та 097-008-81-91. Регіональні фахівці Нацсоцслужби обов’язково допоможуть.

Читайте також: На Рівненщині перевірять умови проживання ВПО