У селищі Млинів, на Рівненщині пройшов фестиваль "Молодого борщу". Тут готували 13 перших страв, за 7-ма регіональними рецептами.
Це борщ по маріупольськи! Особливість - ми варимо класичний борщ на телячому хвості. У кінці добавляємо азовську кільку, - розповідає часник фестивалю, ВПО з Маріуполя Богдан Дужик.
Богдан з початком великої війни переїхав у Рівне з Маріуполя. На фестивалі - він головний кухар у своїй команді.
Юлія з Херсону. На Рівненщині живе більше року. Готує не червоний, а золотий борщ з перцем та свіжими помідорами.
Мені запропонували організувати команду, я навіть не думала, зразу погодилась. Бо мені дуже хочеться познайомити рівнян з нашою Херсонщиною, культурою, кухнею. Через борщ це дуже добре вийде, - ділиться учасниця фестивалю, ВПО з Херсону Юлія Ющенко.
У фестивалі брали участь команди з Харкова, Маріуполя, Херсонської, Луганської, Запорізької, Житомирської, Хмельницької та Тернопільської областей. А також різні громади Рівненщини. Одна з них Повчанська. Саме у них минулоріч вперше пройшов фестиваль "Молодий борщ".
Другий рік поспіль у заході бере участь кулінарний експерт та ведучий Костянтин Грубич. З командою готував найбільший казан з полтавським борщем.
Якщо я з Полтави то треба щось полтавського додати у цю палітру. А особливість полтавського борщу - це бульйон на птиці і галушки. Ось я це все поєднав, - зазначає кулінарний експерт Костянтин Грубич.
Організатори заходу кажуть, започаткували фестиваль для соціалізації та кращої інтеграції ВПО на новому місці. Не очікували, що він стане настільки важливим.
Минулого року у рамках грантового проекту ми роздавали насіння для ВПО і для місцевих на Дубенщині. Вони вирощували овочі, а потім спільно готували молодий борщ з того, що наросло. Ми побачили наскільки людям не вистачає комунікації, і вирішили у цьому році провести такий же захід, але не очікували, що він буде таким масштабний, - резюмує організаторка, голова ГО "Жіноча взаємодія" Ольга Горкавчук.
На фестиваль завітали кілька сотень людей. Всіх пригощали різними регіональними борщами. Натомість відвідувачі залишали донати і запитували рецепти приготованих страв.
У результаті всі команди разом приготували 1208 літрів головної національної страви українців! Тим самим встановили новий Національний Рекорд - "Найбільший об’єм молодого борщу, приготовленого за різними рецептами на одній локації".
Ми фіксує 1208 літрів, це загальний об'єм борщу, який зготували на одній локації, але у різних казанах. Мені приємно, що нова номінація входить до реєстру рекордів, бо таким чином ми зберігаємо нашу кулінарну спадщину, - зазначає керівниця національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
Перша страва кожної команди отримала свою відзнаку. Переміг борщ з Житомира. Там і проведуть наступний фестиваль. Також було зібрано понад 70 000 гривень. Ці кошти підуть на створення інклюзивного центру на Рівненщині. Окрім того, кожна команда зібрала донати для ЗСУ.
Читайте також: Шахове літо: у Костополі відбувся турнір з шахів