У Рівненській області у середині липня прогнозують початок передавання малярії людині від комарів.

 Про це повідомляють у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Цьогоріч період ефективної зараженості малярійних комарів у Рівненській області розпочався 17 червня. Зважаючи на те, що термін спорогонії, тобто період розвитку плазмодія триденної малярії, котра має визначальне епідеміологічне значення для нашого регіону, триває орієнтовно 24-26 днів, початок сезону передавання малярії людині на Рівненщині прогнозується з 10-15 липня.

Хоча малярія була ліквідована в області давно, випадки завезення цієї хвороби трапляються.

Ймовірність поширення малярії підвищує наявність комарів роду Anopheles, яких ми при своїх періодичних спостереженнях фіксуємо 4 різновиди, чисельність їх личинкових стадій від 12,5 до 20,4, дорослих — від 10,4 до 17,3, що є нормою для геокліматичних умов нашої області, проте достатньою для передачі цієї хвороби.

Не слід забувати й про такі передумови, як велику кількість водних об’єктів — місць виплоду переносника малярії на Рівненщині, стрімкі зміни клімату, глобальне потепління, а також великі міграційні хвилі населення.

Вакцина проти цього захворювання вже існує, однак вона використовується лише для діток першого року життя у країнах Африки, де малярія є основною причиною дитячої смертності.

Людям, які планують вирушати в країни, потенційно небезпечні щодо малярії, слід відвідати свого лікаря, який проконсультує та допоможе підібрати протималярійні препарати, адже необхідно проводити хіміопрофілактику, і, що особливо важливо, відповідно до рекомендацій ВООЗ, її слід починати за один тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на небезпечній території та протягом 4 тижнів після повернення.

Власну домівку слід захищати від візитів кровосисних комарів протимоскітними сітками, а при перебуванні у природних біотопах не забувати про закритий одяг та репеленти, тобто речовини, що їх відлякують.