Зібрати життя в одну валізу. У Рівному представили історії з життя 15-тьох переселенців, які через війну, переїхали в інші регіони і змогли успішно інтегруватись. Що довелось пережити і як пристосовуються до нового життя, у сюжеті далі.

Поліна переселенка з Бердянська. Жінка з родиною вже більше року проживає у Рівному. Вдома були обстріли та окупація. Виїхали і довелось соціалізуватись на новому місці.

Поліна хореограф, викладач, тренер оздоровчих програм. У Рівному волонтерить, організувала жіночий клуб і проводить різноманітні заняття.

Назару 12 років. Переїхав у Рівне із Запорізької області. У свою валізу склав спортивний інвентар адже не уявляє життя буз спорту.

Вдома займався змішаними єдиноборствами, у Рівному кікбоксингом. Виграв чемпіонат області. Найважче каже, у новому місті було знайти друзів і спортивний зал для занять.

У Рівному на театральній площі представили виставку - 15 історій людей - переселенців. Останні розповіли як війна змінила їхнє життя, що помістилось у валізу і як інтегруватись у новому регіоні.

Психологи кажуть, не всім ВПО у Рівному вдалось облаштуватись, багато потребують підтримки.

Чотири тисячі переселенців за останні пів року покинули Рівне і повернулись додому. Нині в обласному центрі офіційно зареєстровані 19 тисяч ВПО.

900 людей досі проживає у гуртожитку, всі інші знайшли, купили житло і вливаються у життя громади, - розповідає міський голова Рівного Олександр Третяк.

Загалом інсталяція історій переселенців у Рівному присвячена до Всесвітнього дня біженців, який щорічно відзначають 20 червня. Аналогічні виставки сьогодні пройшли в інших містах України. 

Читайте також: За крадіжку з будинку арештували жителя Рівненського району