Здача екзаменів на посвідчення водія стане прозорішою та зручнішою. Такий проєкт анонсував міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Передбачається скорочення кількості сервісних центрів, де можна здавати іспити. Майбутні водії повинні будуть пройти face-ID, класи облаштують 4 камерами, аби не було "сліпих" зон. А в автівки встановлять камеру спостереження з кутом огляду 360 градусів. Владислав Стецюк продовжить.

Так начальник територіального сервісного центру МВС в місті Рівне, Віталій Кухарчук, спостерігає за здачею іспитів майбутніх водіїв.

Поки в кабінеті для теоретичних іспитів лише одна камера загальної фіксації. Та за проєктом від МВС у кабінетах встановлять 4 камери, аби процес здачі екзамену був більш прозорий.

Окрім цього, перед іспитом потрібно буде пройти ідентифікацію по face ID.

За проєктом, в автомобіль для здачі практичного іспиту встановлять камери спостереження з кутом огляду 360 градусів .

Адміністратор територіального сервісного центру МВС, Василь Роздопченюк, каже збільшення кількості камер при здачі практичного іспиту дуже важлива, адже тоді кількість суперечливих моментів зменшиться.

Також проєкт передбачає зменшення кількості сервісних центрів МВС, котрі прийматимуть іспити до 55. Зараз їх 148 по Україні.

Ті центри, які не прийматимуть екзамени, працюватимуть надалі. За проєктом кількості спроб для складання практичного іспиту буде необмежена. Зараз їх три.

Зручнішим стане і отримання талона попереднього запису на складання іспиту. Його можна буде оформити онлайн на сайті Головного сервісного центру МВС через Е-Запис.

Улітку пілотний проєкт стартує в 4 областях: Київська, Вінницька, Одеська та Львівська. А до кінця року охопить усю Україну.

Читайте також: Майже три тисячі пачок безакцизних цигарок вилучили поліцейські у Сарнах