Першочергово на Рівненщині ми маємо структурувати всю мережу таких галузей, як освіта, медицина, соцзахист, культура, служба у справах дітей, донорів, волонтерів. Загалом ця ініціатива стосується усіх сфер, які надають психологічну та соціальну допомогу. Згодом – навчання, перенавчання фахівців і повне перезавантаження служб на всіх рівнях. Далі працюватимемо за принципом "потреба-локація-допомога". Турбуватися про себе – це та навичка, яка допомагає не лише вижити, а й жити, – сказав Сергій Подолін.
Окремо обговорили також реабілітацію військових, допомогу для ВПО та дітей-сиріт, їх інтеграцію. Звернули також увагу на дієві практичні кейси, які можна інтегрувати в інші галузі.
Так, до прикладу, на Рівненщині діє мережа соціальних менеджерів, які вже працюють із ветеранами, учасниками АТО та їхніми сім’ями.
Битви скінчаться, а наслідки війни залишаться у декількох поколіннях. Ми маємо навчитися піклуватися про себе, про своїх рідних та близьких. Такі базові речі, як психологічна допомога, мають стати на рівні відвідування сімейного лікаря чи стоматолога. Викорінюємо радянський підхід і трансформуємо соціальні цінності та вміння дбати про ментальне здоров’я, - зауважив Сергій Подолін.
У Рівненській обласній державній адміністраці нагадали, що в Україні втілюється Всеукраїнська програма ментального здоров’я, ініційована першою леді Оленою Зеленською.
Читайте також: Без російського: у рамках благодійної акції бібліотеки Рівненщини отримали понад 2,5 тис. українських книг (ВІДЕО)