Цього тижня відзначають такі пам’ятні дати: 22 травня (понеділок) – День перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева; 24 травня (середа) – День слов’янської писемності і культури. Управління культури і туризму Рівненської ОВА повідомило перелік культурно-мистецьких заходів в обласних закладах культури і мистецтва на 22-28 травня.

Обласна універсальна наукова бібліотека

(м. Рівне, вулиця Олександра Борисенка, 6/колишня Короленка)
Графік роботи: щодня з 09 до 19 год., п’ятниця – вихідний день
Контакт для отримання додаткової інформації: 63 33 39
Упродовж тижня
У відділі мистецтв демонстрація виставки робіт учнів художніх шкіл та відділів /класів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва мистецьких шкіл Рівненщини
У відділі мистецтв демонстрація персональної виставки акварелі Віктора Гвоздинського «Аквавернісаж»
у відділі мистецтв демонстрація виставки живопису «Мистецькі наративи Наталії Демедюк», рівненської журналістки, письменниці і художниці
у секторі документів із економічних, технічних та природничих наук – Демонстрація виставки картин, вишитих бісером «Бісер у моїй творчості» Лариси Чижикової, переселеної з Харкова
22-24 травня - візит делегації працівників публічних бібліотек Рівненської області у місто Ужгород для участі у кейс-конференції «Бібліотеки під час війни»
 
22 травня
16.30 - у відділі документів із гуманітарних наук публічна лекція «Виснаження від війни? Рефлексії художників та поради психотерапевтки Анни Петрукової». Спікерка – Наталя Кушнірук, мистецтвознавиця, культурологиня, авторка історичної агенції «Літопис Незламності»
17.00– зустріч із експертами з акредитації спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Національного університету водного господарства та природокористування
 
Вівторок, 23 травня
11.00 - у відділі документів із гуманітарних наук пам’ятний захід «Гетьман Павло Скоропадський: від самостійності до федерації» (до 150-річчя від дня народження державного діяча)
11.45 - у відділі соціокультурної діяльності онлайн-зустріч рівненської письменниці Тамари Бацмай з вихованцями спеціальної школи в с. Великі Межирічі
12.00 - у відділі документів іноземними мовами – Панорама людських досягнень. BMW: автомобільний хронограф до дня заснування фірми Bayerische Flugzeugwerke AG
13.00 - у секторі документів із економічних, технічних та природничих наук Гра-квест «Здорове харчування у ваших руках»
14.00 -у відділі абонемента тематичний захід «Витоки української духовності» (до Дня слов’янської писемності і культури)
14.00 - у відділі соціокультурної діяльності зустріч слухачів ГО «Рівненський університет третього віку»
 
Середа, 24 травня
12.00 - у відділі соціокультурної діяльності перегляд французької комедії «Щасливі невдахи» з перекладом жестовою мовою для людей з порушенням слуху
14.00 -у відділі краєзнавства публічна лекція «Контрабанда та контрабандисти на волинській ділянці польсько-радянського кордону 1921-1924 рр.». Спікер – кандидат історичних наук Володимир Марчук
14.00 - у секторі документів із економічних, технічних та природничих наук гра-квест «Альтернативні джерела енергії»
14.00– у відділі обслуговування користувачів засідання мовного клубу «Єдині»
15.00 - у відділі документів іноземними мовами засідання English Club
15.00 - у відділі документів іноземними мовами вебінар для вчителів іноземних мов районних та сільських шкіл. Портфоліо вчителя іноземної
16.00 -у відділі мистецтв арт-терапевтичні заняття для членів ГО «Єдина родина»
16.00 -у відділі документів іноземними мовами «Relax з книгою». Джонатан Сафран Фоер. «Страшенно голосно і неймовірно близько»: «дегустація» бестселера американського письменника
16.00– у відділі документів із гуманітарних наук працює консультаційний пункт для ВПО
 
Четвер, 25 травня
11.00 - у відділі абонемента розвиваючі заняття в «Кімнаті сімейного читання» – «Квіти на галявині» (малюємо ватними паличками)
11.00 - у відділі соціокультурної діяльності перегляд американського комедії «Я не знаю, як вона робить це» з аудіодискрипцією для людей з порушенням зору
11.00- круглий стіл між Рівненською ОУНБ та Волинською ОУНБ ім. Олени Пчілки «Сучасні виклики в організації надання бібліотечних послуг»
14.00 -у відділі документів із гуманітарних наук зустріч ВПО з психологом БФ «Рокада»
14.00 -у відділі документів іноземними мовами інтернет-круїз до Дня Європи «Європа на твоїй долоні»
14.00- у секторі документів із економічних, технічних та природничих наук лекція-бесіда «Що ми знаємо про Європу та ЄС?»
 
Субота, 27 травня
14.00- у відділі соціокультурної діяльності перегляд української драми «Мирний-21»
14.00- у секторі документів із економічних, технічних та природничих наук засідання клубу «Майстриня»: «Сумка, клатч, футляр для окулярів. В’яжемо гачком»
 
Неділя, 28 травня
11.00- у відділі абонемента розвиваючі заняття в «Кімнаті сімейного читання» «Кумедне курча». Поробка з паперу
12.00 - у відділі соціокультурної діяльності перегляд мультфільму «Кіт Грім та зачарований дім» (Бельгія, Великобританія,Франція)
13.00- екскурсії вулицями міста: вул. С. Петлюри; вул. Словацького
14.00- у відділі документів іноземними мовами засідання English Club
14.00 -у секторі документів із економічних, технічних та природничих наук засідання клубу «Майстриня»: «Браслет з бісеру «Ромашкове поле»
15.00- у відділі абонемента коментована виставка до Дня Європи «Кращі твори європейських письменників»
15.00– у відділі мистецтв бібліотечна мілонга з об’єднанням «Любителі аргентинського танго у Рівному»
 
Обласна бібліотека для молоді
(м. Рівне, вул. Київська, 18)
Графік роботи: понеділок- п’ятниця з 09:00 до 19:00, субота –вихідний, неділя з 11:00 до 17:00. Телефон для довідок - 63-74-86
Упродовж тижня
звітна виставка творчих робіт вихованців гуртків КЗ «Підліткові клуби за місцем проживання»
22 травня
14:00 – у відділі сімейного читання навчально-літературна платформа «Живи українською»
23 травня
15:00 – у відділі сімейного читання заняття дитячої студії з вивчення англійської мови «Happy English with Lucky and Cupcake» (для учнів 1-4 класів).
16:30 – у відділі абонементу масштабовані заняття за програмою ВООЗ зі стрес-менеджменту для підтримки психічного здоров'я українців в межах ініціативи Олени Зеленської «Національна програма психічного здоров'я та психосоціальної підтримки» - «Самодопомога Плюс»
24 травня
15:00 – у відділі сімейного читання психологічна студія «Сходинки взаємин» ( для дітей з інвалідністю та їх батьків спільно із ГО «Шлях без обмежень»)
15:00 – у відділі абонементу заняття навчально-літературної платформи «Живи українською»
16:00 – у молодіжному просторі «НОТА» тренінг «Консенсус» всеукраїнської ініціативи «Активна Громада»
18:00 – у секторі періодики творча зустріч з письменницею, авторкою кота «Інжира» Оленою Павловою
25 травня
11:00 – у відділі сімейного читання заняття школи раннього розвитку «Мамине сонечко»
13:20 - вікторина з медіаграмотності «НотаЄнота»
16:00 – у молодіжному просторі «НОТА» засідання Клубу Активної Громади: Реформа місцевого самоврядування та як долучитися громадянам
17:00 – у молодіжному просторі «НОТА» зустріч з психологом
26 травня
16:00 – у молодіжному просторі «НОТА» настільні ігри
28 травня
13:00 – у відділі сімейного читання настільні ігри для дітей «Граємось-розвиваємось»
12:30 – в інформаційній зоні «Українська руханка» - для молоді від 16 років народний танець від старшого викладача кафедри хореографії художньо-педагогічного факультету РДГУ Алли Самохвалової.
12:30- у молодіжному просторі «НОТА» заняття «Minecraft. Математика»
16:00 – у молодіжному просторі «НОТА» квартирник
 

Обласна бібліотека для дітей

(м. Рівне, вул. С. Петлюри, 27; Проспект Миру, 16; вул. Відінська, 13)
Графік роботи: щодня з 09.00 до 18.00, крім суботи, п’ятниця з 09:00 до 17:00,
в неділю з 09:00 до 16:00. Контакти: 067-787-85-85
Упродовж тижня
книжково-предметна виставка «Вишиті обереги єднання» (до Всесвітнього дня вишиванки) (пр. Миру, 16)
книжково-предметна виставка «Усе починається з колеса : з історії машинобудування» (пр. Миру, 16)
книжкова виставка «Сучасні автори – сучасним дітям» (вул. Відінська,13)
виставка-знайомство з видавництвом Старого Лева «Книги для всієї родини» (вул. Відінська,13)
книжково-ілюстративна виставка «Відкрий для себе Європу» (вул. С. Петлюри, 27)
виставка-інсталяція «По всьому світу українська вишивка цвіте» (вул. С. Петлюри, 27)
книжкова виставка «Від тих, хто пише тим, хто читає» (вул. С. Петлюри, 27)
23 травня
14.00 - у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (пр. Миру, 16) арт -терапевтичний тренінг у межах проєкту «Арт-обійми»
14.45 - у відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку (вул. Відінська,13) зустріч з Павлом Тарасовичем, учасником експедиції на станцію ім. Вернадського (в рамках проєкту «Рівненщина читає дітям»)
16.00 - у відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку (вул. Відінська,13) арт -терапевтичний тренінг в межах проєкту «Арт-обійми»
25 травня
12.00 - у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (пр. Миру, 16) міжрегіональний патріотичний марафон «Мова єднає» (у партнерстві з Донецькою обласною бібліотекою для дітей за участю Smart бібліотеки м. Львова, центральної міської дитячої бібліотеки ім. О. Теліги м. Покровськ, бібліотеки смт. Новоекономічне
14.00 - у відділі масової роботи та естетичного виховання інформаційний калейдоскоп «Сузір’я будителів української нації» (в межах культурно-просвітницького проекту «Україна Incognita: Історія. Культура. Особистості»)
14.30 - у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (пр. Миру, 16) майстер клас у техніці макраме «З Україною в серці»
16.00 - у відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку (вул. Відінська,13) арт-колаж «Слухаємо, уявляємо, малюємо» (в рамках творчої майстерні «Happytime»)
 

Рівненський обласний краєзнавчий музей

(м. Рівне, вул. Драгоманова, 19). Запис за телефонами: 62-05-72

23-28 травня
Екскурсії експозицією та оглядовим майданчиком РОКМ.
Екскурсії та огляд експозиції у Літературному музеї Уласа Самчука
Екскурсії та огляд експозиції у Музеї бурштину
Огляд виставки «Воїни. Історія українського війська»
Огляд вуличної виставки «Пам’яті Сергія Пелешка»
Музейний марафон 2023
22 травня
12:00 - культурно-мистецький захід з вшанування пам’яті Т. Шевченка (до 162-ї річниці перепоховання Великого Кобзаря)
23 травня
16:00 - вечір пам’яті Георгія Косміаді
24 травня
17:00 - імпреза «Князі Любомирські на Рівненщині»
25 травня
12:00 - відкриття виставки дитячих робіт «Війна очима дітей»
(спільно з Рівненським ліцеєм №12 та Школою анімації «Мульти Кідс»)
26 травня
12:00 - зустріч з директором Здолбунівського краєзнавчого музею Олександром Чижевським. Тема: «Залучення волонтерів у музейній діяльності– потреба сьогодення»
14:00 - відкриття виставки «Мистецьке розмаїття «Музейних гостин»
27 травня
13:00- кураторська екскурсія по виставці «Князі Любомирські на Рівненщині»
28 травня
11:00 - фольклорно-етнографічне свято «Музейні гостини»
 

Державний історико-культурний заповідник м. Острог

(м. Острог, вул. Академічна,5)
Контакти для отримання додаткової інформації: тел. (03654) 2-26-56
Упродовж тижня
10.00-16.00 – оглядові екскурсії та прийом індивідуальних відвідувачів по пам’ятках архітектури та експозиціях Замку князів Острозьких та стаціонарних мистецьких виставках «Україна: війна за незалежність» та Станіслава Кремньова, а також виставки за підтримки УКФ «Україна: after war» (деталі за тел. +38097 57 557 27)
10.00-16.00 – прийом екскурсійних груп та відвідувачів на виставку «Святим огненним словом» (по Острозькій колекції Кобзарів) (Музей книги та друкарства м. Острога)
12.00-14.00 – прийом екскурсійних груп та відвідувачів на виставку до 90-річчя з дня народження художника і одного з засновників театрального лялькарства на Рівненщині, діяча визвольного руху і політв’язня радянських таборів Віталія Мельничука (Краєзнавчий музей –Замок князів Острозьких)
22 травня
12:00 – виставка та лекторій Музею книги та друкарства в ліцеях м. Нетішина (Хмельницька обл.) до Дня перепоховання Т. Шевченка та Дня слов’янської писемності
23, 25 травня
12.30 – кураторські екскурсії стипендіанта УКФ Андрія Брижука по виставці «Україна: after war» (деталі за тел. +38097 57 557 27)
23-28 травня
10.00-16.00 – прийом екскурсійних груп та відвідувачів в експозиції «Історія книги 17 поч. 20 ст.ст.», виставку «TOP 10 експонатів» (Музей книги та друкарства) (деталі за тел. +38097 57 557 27)
14.30-15.30 – добродійна оглядова екскурсія по пам’ятках заповідника, при музейних територіях та музейних виставках «Інтерактивний музей книги» та «Оглядова замкова площадка» для тимчасово переміщених осіб (деталі за тел. +38097 57 557 27).
24 травня
10:00 – кураторські (авторські) екскурсії в Музеї книги та друкарства по експозиційних розділах кириличних книг до Дня слов’янської писемності.
 

Державний історико-культурний заповідник м. Дубно

(м. Дубно. вул. Замкова, 7а)
Щоденно з 09:00 до 18:30
- оглядові екскурсії по Дубенському замку
- оглядові екскурсії по пам’ятках архітектури м.Дубно
Щоденно з 09:00 до 20:00
-огляд музейних експозицій "Нетлінна пам’ять віків" (археологія та давня культура), "Щит та меч землі Дубенської" (воєнна історія та побут), "Ой, роде наш красний" (етнографія та декоративно-прикладне мистецтво), "Карбована історія" (нумізматика, боністика, колористика), "Мистецтво князівського полювання" (мисливська зала), виставка "Королівство кривих дзеркал", тематична виставка "Скарби наші духовні" (ікони, дзвони,скульптури);
- перегляд інтер’єрів палацу князів Любомирських у форматі додаткової віртуальної реальності;
- тематична екскурсія/виставка "Історія тортур і покарань";
- огляд персональної виставки акварельних робіт "Замки і фортеці нескореної України" художника Анатолія Казмірука;
-огляд персональної виставки військового капелана Олександра Левчука "Новий образ України"
- огляд мистецького проєкту "Ренесанс образів" (поєднання творів мистецтва минулих століть і портрети сучасників): автори проєкту мистецтвознавець М.Бендюк та фотохудожник О. Харват
23 травня
Створення фотовиставки до Дня Героїв
 

Культурно-археологічний центр «Пересопниця»

(село Пересопниця Рівненського району, вул.Вербова, 22)

Оглядові екскурсії за попереднім записом тел. (067) 5550237
Упродовж тижня
1) ведення екскурсій по музею-скансену "Княже місто ХІІ ст." та в Археологічному музеї
2) ведення тематичних екскурсій:
- "Мистецтво давньої книги" (з елементами майстер-класу по написанню очеретяною паличкою);
- "Першокнига: історія створення";
- «Археологічні дослідження Пересопниці»
24 травня
12:00 - презентація робіт місцевої майстрині Любові Парфенюк (вишивка картин хрестиком)

 Рівненська обласна філармонія (зал камерної та органної музики)

(м.Рівне, вул.Соборна, 137)
25 травня
18.00- концерт за участю Романа Фотуйми (саксофон, м. Київ), Тараса Пастушка (саксофон, м. Рівне), Дарини Шутко (фортепіано, м. Київ) та академічного камерного оркестру обласної філармонії (диригент Юрій Скрипник)
28 травня
17.00 - концерт студентів Рівненського музичного фахового коледжу РДГУ та академічого камерного оркестру обласної філармонії (диригент Юрій Скрипник)
 

Обласний академічний український музично-драматичний театр

(м.Рівне, пл. Театральна, 1)
Квитки у касі театру 067 320-22-00 та за посиланням https://widget.kontramarka.ua/uk/widget257site11550/widget/index
23 травня -18.00 постепічна драма «Старий FORDESCORTтемно-синій» /мала сцена/
24 травня – 18.00 поетична вистава «Вірую» /мала сцена/
25 травня – 18.00 музична комедія «Любов по-американськи» /велика сцена/
27 травня – 16.00 епічний бурлеск «Енеїда» /велика сцена.
 

Рівненський академічний обласний театр ляльок

(вул. Симона Петлюри,19)

27 травня - 11:00 вистава для дітей від 5-ти років "Хто приносить щастя?"
28 травня - 11:00 вистава для дітей від 3-х років "Стережися Лева"
28 травня - 13:00 вистава для дітей від 3-х років «Не їжачок»
 

Обласний центр народної творчості

(вул. Драгоманова, 22) Графік роботи: з 09:00-18:00 для додаткової інформації тел.: 62-08-60

23 травня
11:00 - школа практичного менеджменту: "Лідерство та грантова діяльність"
Локація: м. Рівне, проспект Миру,19, ресторан “Аделін”
 
25 травня
11:00 - семінар-практикум: “Музичне традиційне народне виконавство. Фольклорний спів та народно-побутові танці в роботі у фольклорних колективів. Фольклорне музикування”
Локація: Інститут мистецтв РДГУ, вулиця Миколи Хвильового, 7
 
28 травня
12:00 - заключний концерт переможців обласного огляду-конкурсу серед учнів та вчителів мистецьких шкіл
Локація: Рівненська дитяча музична школа № 2, м. Рівне, вулиця Покровська, 13А
 

Галерея європейського живопису «Євро-Арт»

м. Рівне, проспект Миру, 4 (ср-нд з 11:00 до 18:00)

зал змінних експозицій, 24-28 травня– виставка живопису народного художника України Золтана Мички (1949-2017) «Хто ти є?», для огляду представлено понад 30 живописних робіт Майстра
малі зали, 24-28 травня - виставка рівнян Ірини Сай (Боровської) та Валерія Печинського «Джерело любові», яку присвячено пам’яті вчителя, художника Миколи Годуна (для огляду представлено понад 50 робіт олійного та акрилового живопису)
 

Музей фотографії

(м. Рівне, вул. Соборна, 1)

Відритий щоденно з 10:00-18:00. Субота, неділя за попередніми домовленостями

Телефон для додаткової інформації: (067) 362 29 77 Харват Олександр Миколайович 

За інформацією Управління культури у туризму Рівненської ОВА.

Читайте також: На Рівненщині підготували перелік доступних місць для відпочинку (КАРТА)