Участь у засіданні круглого столу взяли перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, заступник голови облради Віталій Ундір, керівники структурних підрозділів ОДА, громадських організацій. Про це повідомляють в Рівненській обласній державній адміністрації.

На сьогодні на території Рівненщини проживає 306 тисяч людей, які мають статус, пов’язаний з Чорнобильською аварією. Серед них понад три тисячі – ліквідатори. Наш обов’язок опікуватися цією категорією людей, які ціною власного життя та здоров'я ліквідовували наслідки катастрофи. Медицина, освіта, соцзахист, пільги та виплати – це основне, що першочергово має бути забезпечене у всіх 64 громадах, - сказав Сергій Подолін.

Людмила Шатковська в свою чергу додала, що за минулий рік 298 тисяч "чорнобильців", які проживають на Рівненщині, отримали компенсацію з державного бюджету у розмірі 315 мільйонів гривень. Цьогоріч – 108 мільйонів.

З виплатами у нас проблем немає. Громади теж ідуть завжди на зустріч. Єдина наша біль – це недобудований пам’ятник. А найприкрішим є те, що він знаходиться у Рівному. Саме тут проживає найбільше чорнобильців», - зауважила голова правління Рівненського обласного об'єднання всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Ольга Кратюк.

Відтак, присутні окремо обговорили питання щодо належного вшанування пам’яті, а також санаторно-курортного лікування, індексацію пенсій, продовження дії посвідчень.

У Рівненській ОДА нагадують, що День Чорнобильської трагедії відзначають 26 квітня.

Читайте також: Із 1 травня оплата в громадському транспорті Костополя буде лише безготівковою