Як подати запит на справжню пропозицію міжнародної організації, розповіла директорка департаменту соціальної політики Рівненської ОВА Роза Слободенюк.
Необхідно заповнити анкету на сайті ЄДопомога. Ця інформація опрацьовується та верифікується Мінсоцполітики. Дані передаються вже безпосередньо до тих організацій, які надають допомогу. Міжнародні організації самостійно визначають категорії, яким будуть надавати кошти, розмір та терміни виплат, - зауважує Роза Слободенюк.
Вона наголосила, що варто користуватися лише офіційними джерелами, зокрема, сайтом Мінсоцполітики. Тільки у такому випадку допомога буде надана міжнародними організаціями і персональні дані не попадуть до рук шахраїв.
Якщо ж громадянам пропонують гроші в якості підтримки в соцмережах Фейсбук, Інстаграм, або в Телеграм-каналах тощо – перш за все, потрібно звернути увагу чи це офіційна організація, дослідити веб-ресурс, звернувши увагу на саме посилання. Воно зовні схоже на офіційне і буде відрізнятися досить великою незрозумілою назвою. Дані посилання можуть бути точними копіями клієнт-банків та інших фінансових установ.
Існує суттєва відмінність між офіційним ресурсом, де дійсно надається допомога громадянам України, та фішинговим. На офіційному ресурсі запитають анкетні дані, які вводяться для підтвердження особи і особистий розрахунковий рахунок. Жодна банківська установа при здійсненні фінансових операцій через веб-застосунки, не вимагає введення від користувача номер банківської карти, cv-код та пін-код до даної карти. Вказувати ці дані категорично заборонено, - зауважує старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Рівненській області Андрій Гурський.
Читайте також: Селекційні компанії та постачальники насіння можуть бронювати військовозобов’язаних працівників